-
Éjféli mise a Bazilikában
December 24-én, Karácsony éjjelén az éjféli püspöki szentmisét a Fehérvár Televízió élőben közvetíti a székesfehérvári Szent István király-székesegyházból. A karácsonyi éjféli misét Spányi Antal, megyés püspök celebrálja. Az éjféli mise zárja le az adventet, föloldja a karácsonyi böjtöt és bevezeti az egész ünnepkört.
2024.12.20. -
Kodályos karácsony
Karácsonyi hangversenyt adtak a Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és AMI diákjai a Szent Imre templomban. A koncerten az ének-zenei tagozatra járó diákok és valamennyi énekkari formáció fellépett. A tiszta, csengő gyermekhangok betöltötték a templomot és ünnepi hangulatot varázsoltak a zsúfolásig megtelt padsorokban ülő hallgatóság szívébe.
2024.12.20. -
Karácsonyi Koncert
A Budai úti Református Templom adott otthont a szimfonikusok karácsonyi koncertjének. A zenekar Dobszay Péter vezényletével köszöntötte az ünnepet.
2024.12.19. -
Örmény kultúra Felsővárosban
A Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény felsővárosi épületébe érkezett a Székesfehérvári Örmény Nemzetiségi Önkormányzat kiállítása. A népviseletet bemutató tárlat megnyitója karácsonyi hangulatban telt az idősek nappali ellátásával foglalkozó intézményben.
2024.12.18.
Eperjes Károly látogatása a Nemzeti Emlékhelyen és az Árpádok kora kiállításon
A Kossuth-díjas színművészt a látogatáson Szabados György történész kísérte, aki elmondta, hogy a Koronázó Bazilika Baráti Társaság egy civil kezdeményezés, amit székesfehérvári kötődésű patrióták, nemzeti elkötelezettségű, különböző szakterületeken tevékenykedő értelmiségiek hoztak létre: az alapítók között orvosok, ügyvédek, régészek és történészek is vannak. Céljuk, hogy a Nemzeti Emlékhely ügyét előremozdítsák és méltóbb körülmények alakulhassanak ki az egykori Koronázó Bazilika helyén.
A baráti társaság meghívására szerdán Eperjes Károly Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész látogatott el a Nemzeti Emlékhelyre, majd megtekintette a a Királyok és szentek kiállítást is a Szent István Király Múzeumban.
Eperjes Károly színművész elmondta, hogy sokat hallott a a Királyok és szentek kiállítás sikeréről és mindenképpen szerette volna megtekinteni, mert ritkán lehet látni egy helyen összegyűjtve ennyi fontos tárgyi emléket az Árpád-korról. Elmondta azt is, hogy készül egy filmre és a felkészülés fontos része az is, hogy minél többet tudjon meg az Árpád-korról. Eperjes Károly ezzel kapcsolatban elárulta, hogy egy Szent Istvánnal foglalkozó film létrehozását tervezi, ennek kapcsán már meg is kezdte a közös munkát a téma szakértőjével, Szabados György történésszel, akit Kásler Miklós korábbi miniszter ajánlott a figyelmébe.
Eperjes Károly színművész legutóbb novemberben, a Magyar Passió című film bemutatója kapcsán járt Székesfehérváron.
A városhoz és a megyéhez ezer szállal kötődő színész-rendező filmjének egyik katartikus jelenete is innen ered, Fejér megyében, Bodajkon történt eseményt dolgoz fel. „A nagybátyám,Vajk Gyula bácsi itt Fejér megyében, Bodajkon volt prépost. Bodajk egy csodálatos hely, Szent Istvánnak is egyik kedvenc búcsújáró helye volt. Ott történt meg az eset, amely a filmben is megjelenik, hogy az úrnapi körmenetet az ávósok vízágyúval szétverték. A résztvevők azonban nem mozdultak, a gyerekeket kimentették, de az emberek csak álltak és a vízágyúval, a fegyverrel szemben a Boldogasszony Anyánkat, a mi ősi himnuszunkat énekelték.” - idézte fel Eperjes Károly, aki a Nemzeti Emlékhelyen tekintette meg Szent István szarkofágját, majd ellátogatott a Királyok és szentek – Az Árpádok kora című kiállításra is a Szent István Király Múzeum Rendház épületében.