-
Indonézia, a láthatatlan óriás
A különleges Indonéz szigetvilágról beszélget április 8-án Ifan Mahdiyat Sofiana, az Indonéz Köztársaság Nagykövetségének tanácsosa és Moldicz Csaba, az MCC Külgazdasági Műhelyének vezetője az MCC székesfehérvári képzési központjában.
2025.04.07. -
1200 esővízgyűjtőt osztanak ki
A Virágos Székesfehérvár pályázaton mintegy 1200-an kértek 200 literes esővízgyűjtő tartályt, melyek kiosztása ezen a héten történik a Városgondnokság Szent Vendel utca 17 szám alatti telephelyén.
2025.04.07. -
Előadás Ybl Miklósról
Ybl Miklós és szülővárosa, Székesfehérvár kapcsolatát, valamint a nagy építészhez immár bizonyítottan köthető épületeket mutatja be Csutiné Schleer Erzsébet építész előadása április 8-án a vármegyei levéltárban.
2025.04.07. -
Napsütéses tavaszi parkok
Egyre színesebbek a tavaszi parkok Székesfehérváron. A zöld és a sárga milliónyi árnyalata megfigyelhető ebben az időszakban a változatosan ültetett növényeknek köszönhetően. Virágba borultak már a vérszilvák városszerte és a héten várhatóan a díszcseresznyék is felöltöznek teljes tavaszi pompájukba.
2025.04.06.
Érdekességek Székesfehérvár épített örökségéről - Kőnig Elemér, statikus tervező előadása
Június 12-én, kedden 16 órakor Kőnig Elemér, statikus tervező „Érdekességek Székesfehérvár épített örökségéről” című előadására várják az érdeklődőket a Vörösmarty Mihály Könyvtár Olvasótermébe (Oskola u. 7.) Az esemény a 89. Ünnepi Könyvhét és 17. Gyermekkönyvnapok rendezvénye, a belépés díjtalan, szeretettel várják az érdeklődőket.
2018.06.11. 10:06 |
