-
Búcsúünnep a Zsolt utcában
Gyerekeknek szóló kézműves foglalkozással indult az idei Krisztus Király Napok, a Zsolt utcai templomban és annak közösségi házában. A kicsik mézeskalácsot sütöttek, asztali díszeket, adventi koszorúkat készítettek szombat délelőtt. Az Krisztus Király Templomhoz kapcsolódó búcsúünnep eseményei késő délután folytatódnak.
2024.11.23. -
Pro Theatro-díj
Székesfehérvár kulturális, táncművészeti értékeinek gyarapítása érdekében végzett kiemelkedő munkája elismeréseként Pro Theatro-díjat adományozott Székesfehérvár Közgyűlése Cristina Porres Mormeneo-nak. A Székesfehérvári Balett Színház szólistája és vezető balettmestere a Tűzmadár című táncszínházi produkció pénteki premierje előtt vette át az elismerést dr. Cser-Palkovics András polgármestertől.
2024.11.22. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
Eredet - virtuális és valóságos kiállítás a Fürdő soron
A THEFOUR márka mögött Gálvölgyi Anett és Miovác Márton áll, akik egyetemi éveik óta barátok és munkatársak.
Személyiségük jobban nem is különbözhetne, de épp ez a különbözőség adja a brand dinamikáját. Kettejük folyamatos párbeszéde tereli közös mederbe ellentétes energiáikat: ebből a dialógusból születnek a stílusos és motivált nőkre tervezett ruhák és táskák. Az erőteljes gondolati tartalmat szofisztikált szabászati megoldások és kifinomult formák ellensúlyozzák, így a darabok művészi értékük mellett is hordható és emlékezetes elemei a hölgyek ruhatárának.
„Amikor a THEFOUR identitást keressük, szeretem kiemelni, hogy Anettnek és nekem eltérő gyökereim vannak, amelyhez mind a ketten szeretünk visszanyúlni. Anett vonalán sok afrikai anyagot és motívumot használunk, miattam pedig a vajdasági jacquard textileket emelem be a kollekcióba. Mivel kultúrákon átívelő inspirációs forrásból dolgozunk, így nem állunk meg a gyökereinknél, Ázsiából és Amerikából is szívesen hozunk izgalmas elemeket. Fontos számunkra a magas minőségű anyagok használata, ezért francia luxusmárkák „maradék” anyagait is használjuk. Ezért is szeretünk csíkokból, egyszerűbb formákból dolgozni, mert a textilek, amelyeket használunk, nagyon limitáltak, illetve így a szabás a legkevesebb hulladékot képezi” – mondják magukról a tervezők.
A kiállítás rendezése fokozza a különleges hatást: a tervezők ruháit a közönség a valóságban láthatja kiállítva, installálva.
A kollekció a sötét teremben a megvilágítástól a valóságban ragyog – eközben virtuálisan, a terem falain és az installációkon vetített képek, filmek láthatók a tervezésről, a munkafolyamatokról és a bemutatókról. Nemcsak a falfelületekre, hanem a térbe belógatott fekete anyagra is készül vetítés, ezzel a sejtelmes, éteri képpel hologramhatást elérve. A speciális vetítés Falvay Miklós médiaművész munkája.
A kiállítást Csalár Bence divatújságíró, divatszakértő nyitja meg április 26-án, pénteken 18 órakor az SZKKK Fürdő sori épületében, az eseményen fellép Hegyi Dóra „OHNODY”, Junior Artisjus-díjas énekesnő. A tárlat május 31-ig látogatható, hétfőtől péntekig 8–20 óráig, szombaton 14–20 óráig. A belépés ingyenes. A kiállítás az NKA támogatásával valósul meg.