Érem nélkül maradt, ám olimpiai kvótát szerzett Vörös Zsuzsa

A rigai öttusa Európa-bajnokság női döntőjében három magyar versenyző kezdte a küzdelemsorozatot vasárnap reggel. A címvédő Vörös Zsuzsanna remek lövészet után nem tudta hozni az utóbbi időben megszokott kiváló vívóformáját, de még éppen pozitív asszóeredménye után is az összetett harmadik helyéről várhatta az úszást. A medencében villámgyorsan szelte a habokat Athén olimpiai bajnoka, azonban a lovaspályán három hibát vétett, így a futást a második helyről kezdte. Nem lehetett más célja a legjobb magyar tusázónak, minthogy dobogós helyen végezzen, azonban a 3000 méteres futás nagy küzdelmet hozott, melynek végén Vörös Zsuzsa az ötödik helyen ért célba.
Horváth Viktor Európa-bajnok
2007.06.10. 20:51 |

Az EB-t az orosz Grecsisnyikova nyerte, a brit Fell és az olasz Bertoli előtt. Vörös ugyan érem nélkül maradt, de 5. helyével jogot szerzett a 2008-as pekingi olimpián való indulásra. A szintén fehérvári Máthé Vivien a 17., a magyar csapat harmadik tagja, Füri Csilla pedig a 33. helyen ért célba.
 A csapatversenyt az olaszok nyerték, a britek és az oroszok előtt. A magyar együttes a hatodik lett.