Erőművet építene 100 milliárdért az áramszolgáltató?

Megtette az első lépést a német E.On, hogy a régióban és Magyarországon új erőműveket építsen, a társaság 1,2 milliárd forint tőkeemelést hajtott végre E.On Erőművek Termelő és Üzemeltető Kft.-ben. Az E.On Hungária német anyavállalata korábban már többször jelezte, hogy a régióban, így Magyarországon is szerény erőművi érdekeltséggel rendelkezik, ezért előbb-utóbb szeretne ilyen létesítményeket létrehozni. Ezt a szándékot idén nyáron is megerősítették, amikor is hasonló indokra hivatkozva építési terveiket ecsetelték.
2006.11.28. 11:58 |
 Megtette az első lépést a német E.On, hogy a régióban és Magyarországon új erőműveket építsen, a társaság 1,2 milliárd forint tőkeemelést hajtott végre E.On Erőművek Termelő és Üzemeltető Kft.-ben.

 Cégbírósági adatok szerint a német E.On megtette az első, konkrét lépést a magyarországi erőműépítési terveit illetően. Az E.On Erőművek Termelő és Üzemeltető Kft.-ben ugyanis október utolsó napján 1,2 milliárd forint tőkeemelést hajtott végre az E.On Kraftwerke GmbH. A magyar leánycégnél nem kívánták kommentálni a lépést.

 A Magyar Energia Hivatalnál (MEH) azonban már a konkrét tervek is az asztalon vannak. Az E.On beadta az építési kérelmét, és a tervek szerint az erőművet Gönyűnél építenék fel - mondta el a Napi Gazdaságnak Pataki István, a MEH elnökhelyettese. Ez egy 400 megawattos, gázüzemű egység lenne, amelynek építési kérelmével kapcsolatban még nem járt le a 120 napos elbírálási határidő, így az engedélyeket sem adták ki rá.

 Elképzelhető, hogy nem ez az E.On egyetlen fejlesztési terve, hiszen két éve az E.On AG vezérigazgatója több erőmű lehetőségéről beszélt, és az mfor.hu információi szerint másfél éve Mohács környéke is szóba került lehetséges helyszínként. Most az önkormányzatnál arról tájékoztatták a Napi Gazdaságot, hogy az E.Onnal van egy megállapodás, amelyben egy ugyancsak 400 megawattos erőmű építése szerepel, amelynek a helyszíne a mohácsi ipari parkban lenne.

 Az E.On Hungária német anyavállalata korábban már többször jelezte, hogy a régióban, így Magyarországon is szerény erőművi érdekeltséggel rendelkezik, ezért előbb-utóbb szeretne ilyen létesítményeket létrehozni. Ezt a szándékot idén nyáron is megerősítették, amikor is hasonló indokra hivatkozva építési terveiket ecsetelték - írja a Napi Gazdaság.