Eszközkölcsönző épül a házi ápolást igénylő emberekért

 A Guruló Műhely- hálózattal együttműködve, hat vidéki helyszínen, köztük Székesfehérvár jönnek létre olyan logisztikai központok, ahol házi gondozást segítő kellékek lesznek kölcsönözhetők, így elektromos ágyak, higiéniai eszközök, emelők, járást és egyéb otthoni akadálymentesítést segítő kellékek. A fehérvári központ alapkövét kedden délelőtt rakták le az Alba Ipari Zónában.
2015.04.21. 14:03 |
 Egy-egy baleset, hosszabb rehabilitációs kezelést igénylő betegség esetén komoly terhet jelenthet a családoknak a felépülést szolgáló gyógyászati segédeszközök megvásárlása. A Mozgássérült Emberek Rehabilitációs Központja (MEREK) erre kínál megoldást egy olyan országos logisztikai hálózat megteremtésével, mely lehetővé teszi az ún. támogató technológiák kölcsönzését. A szolgáltatás igénybevételével csökkenthető a kórházi, rehabilitációs kezelés időtartama, és a kliensek megszokott környezetükben, gyorsabban gyógyulhatnak.

Az országos hálózat ötödik alapkőletétele Székesfehérváron, az Alba Ipari Zónában volt kedden délelőtt.A tervek szerint év végéig befejeződik az építkezés a Kamilla utcában. Az alapkövet Bátori Zsolt a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság igazgatója és Kogon Mihány, a MEREK igazgatója közösen helyezték el.
 Az EU-s forrásból megvalósuló projekt keretében, a Guruló Műhelyhálózattal együttműködve, hat vidéki helyszínen, köztük Székesfehérvár jönnek létre a logisztikai központok. Itt kölcsönözhetők lesznek a házi gondozást segítő kellékek: elektromos ágyak, higiéniai eszközök, emelők, járást, egyéb otthoni akadálymentesítést segítő eszközök.
 
Az ünnepélyes alapkőletételen részt vett Bátori Zsolt, Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság igazgatója, aki a köszöntője után elmondta, hogy különös fontossággal bír a mozgássérült emberek támogatása, ezért is nagy öröm a MEREK kezdeményezésének megvalósulása, mely nagy változást hoz a mozgássérült emberek életminőségében.
 
Kogon Mihály elmondta, hogy dán modell alapján alakítják ki a szolgáltatási rendszert, mely nemcsak a támogató technológiák kölcsönzését teszi lehetővé, hanem a felhasználók egyéni igényeit is figyelembe veszi. A tervezett hat hónapos kölcsönzési idő ráadásul rugalmas keretet tesz lehetővé: az eszközök karbantartás után ismét kikölcsönözhetőek vagy a felhasználó állapotához jobban igazodó eszközre cserélhetők.