Ez most nem sikerült - DKKA vereség Salgótarjánban

A Férfi NBI/B Piros csoportjában a DKKA férfi csapata nem találta az ellenszert a hazaiak extra dobóformájára.  Pénteken itt lesz a lehetőség a javításra - könnyű meccs persze akkor sem várható, hiszen a Phoenix-Megyeri Tigrisek érkeznek Székesfehérvárra. Salgótarjáni KSE - Dávid Kornél KA 99 - 67
2024.10.22. 08:28 |

Salgótarjáni KSE - Dávid Kornél KA 99 - 67 (24-23, 28-18, 19-15, 28-11)

DKKA: Tóth P. 12/3, Simon B. 5/3, Góbi M., Szabó Zs. 27/6, Duric Z. 7. Csere: Somogyfoki P. 7, Kuttor G. 4, Denk N. 3/3, Molnár D., Keller V. 2, Büki B. (Denk M.)

Simon Benivel a fedélzeten és két győzelemmel a zsebben vártuk a salgótarjáni kirándulást. Alaposan felkészült egymásból a két csapat, hiszen a 9. percig teljesen fej-fej mellett haladtak, 2 pont volt a legnagyobb különbség. Ekkor Prodanovic és Kazy révén két támadás erejéig "elszakadt" a 'Tarján, de Tóth Péter negyedzáró hármasa egy pontra hozta fel csapatunkat.  A második tíz percben a Charlton-Rékasi-Kazy trió szállította a kosarakat a hazaiaknak, és 32-28 után egy 7-0-ás sorozattal el is húztak tőlünk. Innentől állandósult a tíz pont körüli különbség, a hazaiak sorra szállították a pontokat, 52-ig jutottak a nagyszünetre a mi 41-ünkhöz képest.

A második félidőben sem változott a játék képe. Sőt, a 23. percben Kazy és Hargitai hármasaival már tetemesnek tűnt a salgótarjáni előny 60-43-nál. Ebben a szakaszban már inkább azért küzdöttünk, hogy legyen valódi tétje a negyedik negyednek számunkra. A 29. percben 67-55-re jöttünk fel Kuttor büntetője után, majd 71-56-ra végződött a negyed. A 33. perctől kezdte sajnos ismét szignifikáns különbség volt a két csapat között, és a 77-60-nál kikért időkérés sem tudta eltéríteni a meccs alakulását. 77-62 után az utolsó bő öt percet 22-5-re nyerték a hazaiak, ezzel 99-67-re, kiütéssel nyerték a mérkőzést. Szabó Zsolt (27 pont, 10/15 mezőnyből, 12 lepattanó, 5 kiharcolt fault, 40 VAL) klasszis teljesítményét leszámítva ezen a mérkőzésen lépjünk is túl. Jövő pénteken itt lesz a lehetőség a javításra - könnyű meccs persze akkor sem várható, hiszen a Phoenix-Megyeri Tigrisek érkeznek Székesfehérvárra.