Ezúttal az első félidő volt káprázatos: a Vácot is legyőzték Azariék

A Fehérvár KC "evolúcióját" jól mutatja a Vác elleni szezonbéli eredménysor: ősszel sima vereség, decemberben a kupában már egygólos győzelem, most pedig magabiztos, 31-25-ös siker. Pal Oldrup Jensen csapata fantasztikusan játszott az első félidőben, a másodikban pedig az összesen 23 védést bemutató Szikora Melinda mindig tartotta a lelket a fáradó társakban. Idén még veretlen és tapad az élmezőnyre az FKC!
Fehérvár KC - Váci NKSE 31-25
2013.01.13. 20:45 |

Mit lehet mondani egy olyan játékrészre, amelynek a feléig az ellenfél edzője már kikéri mindkét idejét és beküldi mindhárom kapusát? Csak annyit, amennyit a nézőtéren ismét diszkréten jegyzetelő szövetségi kapitány, Karl Erik Böhn mondott szünetben a Fehérvár KC játékára és a meccsre: fantasztikus! Tényleg az volt. A Vác a 7. percben, 6-0-ás hazai vezetésnél talált be először, addigra már öt fehérvári játékos is eredményes volt. Gulyás István, a vendégek mestere második időkérésével valamennyire összeszedte csapatát, de hiába jöttek fel három gólra, Tillinger és társai ellenállhatatlannak bizonyultak. A félidő végén 19-10 volt az állás - ősszel Vácon egész meccsen lőtt ennyi gólt, és simán kikapott a Fehérvár... Most úgy tűnt, csoda kell a vendégektől, hogy ne vágjon vissza a 2013-ban még veretlen Jensen-csapat.
Persze lehetett sejteni, hogy ilyen színvonalon nem bírja végig a rangadót az egyetlen cserével operáló FKC. A Vác a második félidőre megnyitotta védekezését, rögvest faragott is hátrányából - de miután Szikora hetest védett, a széleket Azari és Vaszari révén ekkor jól használó hazaiak visszaállították a szünetbeli különbséget. A koreográfia a továbbiakban az volt, hogy zárkózott a Vác, viszont a kritikus pillanatokban Szikora Melinda mindig bemutatott egy (két, három...) nagy bravúrt. Elkapkodta támadásait a Fehérvár, de négy gólnál közelebb így sem jutottak a vendégek - aztán a végén Siti góljainál már mindenki megnyugodhatott. A Vácnak persze hiányzott Klivinyi, de ez nem csökkenti az egy félidőn át parádézó fehérvári csapat érdemeit. Három meccs, három győzelem az idei mérleg és csak egy pont választja el a 7. helyen álló lányokat a 4. Érdtől.
FKC - Vác 31-25 (19-10)
FKC-góllövők:Triscsuk 7 (5), Azari 5, Tilinger 5-5, Emberovics, Horváth B. 4-4, Vaszari, Siti 3-3.