-
Búcsúünnep a Zsolt utcában
Gyerekeknek szóló kézműves foglalkozással indult az idei Krisztus Király Napok, a Zsolt utcai templomban és annak közösségi házában. A kicsik mézeskalácsot sütöttek, asztali díszeket, adventi koszorúkat készítettek szombat délelőtt. Az Krisztus Király Templomhoz kapcsolódó búcsúünnep eseményei késő délután folytatódnak.
2024.11.23. -
Pro Theatro-díj
Székesfehérvár kulturális, táncművészeti értékeinek gyarapítása érdekében végzett kiemelkedő munkája elismeréseként Pro Theatro-díjat adományozott Székesfehérvár Közgyűlése Cristina Porres Mormeneo-nak. A Székesfehérvári Balett Színház szólistája és vezető balettmestere a Tűzmadár című táncszínházi produkció pénteki premierje előtt vette át az elismerést dr. Cser-Palkovics András polgármestertől.
2024.11.22. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
Falak és kapuk - pénteken nyílik Büki Zsuzsanna kiállítása a Pelikán Galériában
A kiállítást Izinger Katalin művészettörténész nyitja meg 2021. augusztus 13-án, pénteken 18 órakor, mely 2021. szeptember 24-ig tekinthető meg.
A Pelikán Galéria keddtől péntekig 10 és 18 óra között van nyitva, a belépés díjtalan.
Büki Zsuzsanna A Székesfehérvári Művészek Társaságának meghatározó, aktív tagja és a Pelikán Galériában ezt megelőzően 2012-ben mutatott be egyéni kiállítást, Ablakok címmel. Gyakran szerepel országos kiállításokon, egyéni vagy páros - férjével, Szentes Ottokárral - közös tárlatokon Budapesten és az ország más városaiban is.
Az utóbbi években, évtizedekben legfőbb műfaja az elektrografika, amit ő szövegeiben – egyéni műfaj-meghatározásként – elektrofestészetnek hív. E műfajban a számítógép képernyőjén alakul ki a műtárgy látványa, mely digitális nyomtató segítségével ölt testet.
A kiállítás művein az utazásain, kirándulásain készített saját fotók rétegére, „pakolja” saját rajzait, saját grafikai felületeit. Így, akár több fotót egymás fölé helyezve, alakul ki az a montázs, mely így már önálló – csak az alkotóra jellemző, bő asszociációs bázist megmozgató – alkotást eredményez.
A Falak és kapuk sorozat megvalósítását a 2020-ban elnyert Lánczos–Szekfű Ösztöndíja segítette. Ennek pályázatára beadott koncepciójában így ír a művész: „Művészetem központi eleme, főszereplője az ember által létrehozott közeg, tárgyi világ, amelyet az ember évezredek óta különböző célokból, érdekekből maga köré emelt, hasznosnak, lényeginek tartva megalkotott… főként az ember által magára hagyott, nem gondozott, ottfelejtett formák: a fragmentumok”.
A Falak és kapuk című kiállításon bemutatott műveket a szlovákiai Bártfa, Garamszentbenedek, Gimeskosztolány, Csicsmány; a horvátországi Zeng, a németországi Schwäbisch Gmünd, a csehországi Telcs és Pernstein, a romániai Patrauti és Moldavita, Szkopje, Taliándörögd és Iszkaszentgyörgy „fragmentumai” ihlették.
Így a kiállításlátogató egy közép-európai személyes történelmi asszociációs túrát tehet a tárlat 27 alkotását megtekintve.