Fantasztikus Cornexi-siker Vácon

Izgalmas, változatos mérkőzésen 31-30-ra győzött a Cornexi-Alcoa női kézilabda csapata Vácon a női kézilabda NB1. 5 fordulójában. A játékvezetői páros hathatós segítsége ellenére sem tudtak győzni a hazaiak. A fehérváriaknál Balogh volt a legeredményesebb 7 góllal.

2004.10.04. 12:36 |

Izgalmas, változatos mérkőzésen 31-30-ra győzött a Cornexi-Alcoa női kézilabda csapata Vácott a női kézilabda NB1. 5 fordulójában. A játékvezetői páros hathatós segítsége ellenére sem tudtak győzni a hazaiak. A fehérváriaknál Balogh volt a legeredményesebb 7 góllal.

A bajnokság eddigi legnehezebb mérkőzése várt a fehérvári lányokra a Vác otthonában. A hazaiak a mérkőzés előtt felemás mérleggel, 2 győzelemmel és 2 vereséggel álltak, míg a Cornexi-Alcoa veretlen volt.

A Vác szerzett vezetést, majd gyorsan fordítottak a vendégek, a 6. percben 3-1-re vezettek. A hazaiak kiegyenlítettek, majd ismét kettő volt a különbség (5-7). A 24. percig felváltva estek a gólok, ám ekkor a váciak főleg a rengeteg büntetőnek köszönhetően átvették a vezetést (12-11). Az első játékrész utolsó pillanatában azonban Szabó Vali gólja azt jelentette, hogy a vendégek mehettek egy gólos előnnyel pihenőre.

A második játékrész elején növelte előnyét a Cornexi, a 39. percben 4 góllal, 22-18-ra vezettek Sitiék. Innen is felállt a Vác, az utolsó két perc pedig döntetlennel indult. Balogh Bea betalált, majd Tápai is, a végén ugyan lőttek még egy gólt a váciak, ám ez már nem változtatott az eredményen. A győzelemhez Balogh 7, Siti 5, Tápai, Kordyuk és Vámos 4-4, míg Löw, Szabó 3-3, Ulyanich 1góllal járult hozzá.

A Cornexi-Alcoa nehéz mérkőzésen rendkívül fontos győzelmet aratott, így továbbra is őrzi veretlenségét.