Fantasztikusan hajrázott, mégis kikapott a Volán

A Sapa Fehérvár AV19 már 0-4-es hátrányban is volt Ljubljanában - innen sikerült hosszabbításra menteni a mérkőzést. A találkozót végül büntetőpárbaj döntötte el, ebben a hazaiak voltak a szerencsésebbek. A Volán playoffos reményei ezzel lényegében elszálltak, a Jesenice és a Zagreb ugyanis egyaránt nyerni tudott a riválisok közül. Olimpija Ljubljana - Sapa Fehérvár AV19 5-4 (1-0, 1-0, 2-4, 0-0, 1-0)

2011.02.19. 14:15 |

Olimpija Ljubljana - Sapa Fehérvár AV19 5-4 (1-0, 1-0, 2-4, 0-0, 1-0)
Ljubljana, 2700 néző, vezette: Berneker, Hollenstein, Trattnig.
Olimpija: Chabera - Henry, Kantee, Golicic, Music, Ropret, Tory, Dervaric, Z. Pance, Sachl, Hocevar, Vedlin, Pavlin, Mustonen, Higgins, Hughes, Sefic, Cvetek, E. Pance, Kralj, Stopar. Vezetőedző: Hannu Jarvenpaa.
Sapa: Bálizs - Horváth, Tokaji, Sofron, Vas, Ladányi, Kranjc, Ackeström, Palkovics, Johansson, Kovács, Orbán, Durco, Benk, Holéczy, Vaszjunyin, Jobb, Tóth. Vezetőedző: Kevin Primeau.

A Sapa Fehérvár AV19 számára az Olimpija Ljubljana elleni mérkőzés az utolsó lehetőséget kínálta, hogy a rájátszás felé lépést tegyen. Ennek megfelelően kezdeményezően és támadólag léptünk fel. A hazaiak ellentámadásokkal próbálkoztak, volt tehát védenivalója Bálizsnak is - például Hocevar lövésénél. Chabera sem unatkozott, a legígéretesebb kísérletünk Benk nevéhez fűződött. Már-már úgy tűnt, hogy gól nélkül ér véget a játékrész, amikor Hughes szólóba kezdett és eredményesen is fejezte be (1-0).

A középső felvonás elején kettős emberelőnybe kerültünk, ám hiába volt Palkovics és Ladányi előtt is hatlalmas lehetőség, Chabera a helyzet magaslatán állt. A nehéz perceket némi szerencsével átvészelték a zöld-feketék, és nem hagyta el őket Fortuna a 32. percben sem, amikor két támadójuk vezethette a korongot egy védőnkre. Hocevar Ziga Pancéhoz játszott, akinek csak a kapuba kellett terelnie a játékszert (2-0). A vendégek is igyekeztek, de Chabera eszén nem tudtak túljárni.

A harmadik harmadra felpörgött a meccs. Az Olimpija egy emberelőnyből háromra növelte az előnyét, amikor Hocevar lövése egy védő korcsolyájáról a kapuba pattant (3-0). 39 másodperc telt el, és Anze Ropret találatával már négy volt közte (4-0). Azt hihetnénk, hogy ezzel el is dőlt a mérkőzés, a Sapa Fehérvár AV19 szótárában azonban nem szerepel az a szó, hogy "feladás". Eric Johansson, majd Ladányi is betalált bő egy perc alatt (4-2), így hirtelenjében nyitottá vált a meccs. Hannu Jarvenpaa ki is kérte az idejét, hogy elmagyarázza a tanítványainak a követendő taktikát. Nem sok sikerrel járt. Egy perc múlva ugyanis Benk is feliratkozott a gólszerzők közé (4-3). Felébredtek a hazaiak, Hocevar, Ziga Pance és Golicic is tesztelte Bálizs reflexeit. Fiatal kapusunk valósággal az őrületbe kergette a szlovéneket, különösen Musicot, aki már többször szinte bent látta a korognot a kapuban. A végén aztán az idő fogytával lehívta őt Kevin Primeau a jégről, hogy mezőnyjátékost küldjön be helyette, és ez jó ötletnek is bizonyult. Tokaji ugyanis kiegyenlítette az állást!

A hosszabbításban nem esett gól, így jöhettek a büntetők. A rávezetéseknél csak Hughes volt eredményes, így a bónuszpontot az Olimpija szerezte meg.