Fáradt játék, ötgólos verség a CC zárónapján

A Continental Kupa második napján a HC Riga 2000 együttese meglepetésre 5-4-re legyőzte a Zürich Lions-t, így az Alba Volán-FeVita akár az ezüstérem reményében korcsolyázhatott jégre a háromszoros lett bajnok, Riga ellen.  A záró játékrészben a Volán minden reményét szerte foszlatta a Riga, Ignatovics, Hromcenkovs, és Saulietis találatai után már hat gól volt a két együttes közötti különbség, a végén pedig Omar Ennaffati állította be a 2-7-es végeredményt. Az Alba Volán-FeVita két nagyon nehéz mérkőzésen káprázatos játékot produkált, a torna végére azonban elfáradt. Alba Volán-FeVita - HC Riga 2000 2-7 (1-3, 0-1, 1-3) (Sok szép kép az Alba-Volán FeVita honlapján)
2006.01.15. 20:17 |
 A Continental Kupa második napján a HC Riga 2000 együttese meglepetésre 5-4-re legyőzte a Zürich Lions-t, így az Alba Volán-FeVita akár az ezüstérem reményében korcsolyázhatott jégre a háromszoros lett bajnok, Riga ellen. (Sok szép kép az Alba-Volán FeVita honlapján)

A fehérváriak jól kezdtek, öt percig irányították a találkozót, azonban a Riga játékosai remekül használták ki emberelőnyeiket, és a 9. percben Ankipans, a 11.-ben Hromcenkovs talált Budai ketrecébe. Négy perccel később emberhátrányból volt eredményes a Riga, Kangyal hibáját Cipulis büntette, 0-3. A harmad végén Stastny szépített, majd a 24. percben ismét emberelőnyös gólt lőttek a lettek, Goncaruks korongja vágódott a hálóba.

A záró játékrészben a Volán minden reményét szerte foszlatta a Riga, Ignatovics, Hromcenkovs, és Saulietis találatai után már hat gól volt a két együttes közötti különbség, a végén pedig Omar Ennaffati állította be a 2-7-es végeredményt. Az Alba Volán-FeVita két nagyon nehéz mérkőzésen káprázatos játékot produkált, a torna végére azonban elfáradt. A Continental Kupa 2006-os győztesének kilétére a Zürich – Togliatti mérkőzés után derül fény.

Alba Volán-FeVita – HC Riga 2000 2-7 (1-3, 0-1, 1-3)

Székesfehérvár, 4000 néző
 Vezette: Lahti (SWE), Tschebul, Barvir

Alba Volán: Budai – Sille, Buril, Rajz, Ocskay, Palkovics, Kangyal, Svasznek, Palovcik (1), Stastny 1 (1), Csibi (1), Ondrejcik, Tőkési, Simon, Gröschl, Holéczy, Ennaffati 1, Kovács, Kiss, Vaszjunyin, Majoross, Hetényi (kapus). Vezetőedző: Pat Cortina

Riga: Raitmus – Bondarevs, Goncaruks 1 (ee) (1), Hromcenkovs 2 az elsőt: (ee)(2), Ignatovics 1, Ankipans 1 (ee) (1), Suursoo, Geisler, Pujacs, Cipruss, Cipulis 1 (eh), Valters, Mironovics, Daugavins, Hascak, Berzins, Sotnieks, Grundmanis (1), Zaltkovskis, Abolins (1), Saulietis 1 (ee), Maund (kapus). Vezetőedző: Julius Supler.

Kiállítások: 24 ill. 18 perc