Fáradt Vidi, hatékony MTK, meglepő vendéggyőzelem Felcsúton

Semmi sem sikerült a MOL Vidinek az MTK ellen. A vendégek az első félidőben jobban futballoztak és kétgólos előnyt szereztek, a folytatásban pedig hiába dolgozta ki helyzetek sokaságát, gól ellen be volt oltva a fehérvári csapat, a vége így sima MTK-győzelem lett.
2018.10.07. 20:43 |

Mindössze három nappal a Chelsea elleni Európa-liga meccset követően fogadta a Mol Vidi az MTK-t Felcsúton. Az idényt döcögősen kezdő fehérváriak legutóbbi két bajnokijukat megnyerték, és a negyedik helyről várták a kék-fehérek elleni összecsapást. Marko Nikolics a rövid pihenő ellenére csak egy ponton változtatott kezdőjén, a Stamford Bridge-en csereként pályára lépő Kovács István került be a csapatba, Vinícius pedig pihenhetett.
Egyik fél sem rohant fejjel a falnak, a találkozó első helyzetére a 19. percig kellett várni, amikor Bognár lépett ki, éles szögből leadott lövése a kapufán csattant. Három perc múlva már szerencséje is volt az MTK-nak: Selin beadását Gera Stopira szorításában is a kapuba tudta kotorni, 0-1.

Rögtön válaszolhatott volna a Vidi, de miután King gyanús körülmények között tüntette el a tizenhatosra betörő Husztit, Kassai sípja néma maradt. A vendégek lendülete nem hagyott alább, a 28. percben Pintér közeli lövését kellett védenie Tujvelnek. A Vidi támadott, de nem tudott helyzetet kialakítani, az MTK pedig nagy kedvvel játszott, és a félidő hajrájához érve megduplázta előnyét: ezúttal is Selin adott be balról, a második hullámban érkező Kanta pedig remekül eltalált lövéssel mattolta Tujvelt. Szünetben 2-0-ra vezettek a vendégek.

A fordulás után teljesen beszorította ellenfelét a Vidi, a fehérváriak gyorsan szépíthettek volna, de Nikolov ordító helyzetben Kychakba vágta a labdát. A látottakkal vélhetően Marko Nikolics sem volt megelégedve, a szerb mester tőle szokatlan módon már a második félidő elején kettős cserét hajtott végre. Az 57. percben Scsepovics közeli lövését hárította Kychak, fél perccel később Juhász fejelt fölé közelről. A 60. percben Stopira centerezéséről Hodzic és Scsepovics is centikkel maradt le. A 71. percben aztán a semmiből meglőtte harmadik gólját az MTK, Selin levágódó beadása Bognár elé pattant, aki higgadtan a bal alsó sarokba lőtt. A Vidi végigtámadta a hátralevő húsz percet, de ezen a napon semmi nem jött össze a fehérváriaknak, Kychak védései és kaput sem találó próbálkozások mellett már nem változott az eredmény. Az MTK nagy meglepetésre 3-0-ra legyőzte a Mol Vidit.

MOL VIDI FC – MTK BUDAPEST 0-3 (0-2)

Vidi: Tujvel - Nego, Juhász, Fiola, Stopira - Hadzic (Pátkai), Nikolov, Huszti (Hodzic) - Kovács, MIlanov - Scsepovics.
Gl.: Gera, Kanta, Bognár