-
Advent Szárazréten
Igazi családi karácsonyváró programok várták azokat, akik szombaton a Feketehegy-Szárazréti Közösségi Házba látogattak. Az ingyenes rendezvényen vásár, színpadi produkciók és gyermekprogramok várták a látogatókat.
2024.12.21. -
Városi Diákbál januárban
A Székesfehérvári Diáktanács egyik legnagyobb rendezvény évről-évre a Városi Diákbál. Január 31-én a Sóstói Stadionba várják a fehérvári középiskolásokat azért, hogy újra egy jót bálozhassanak intézményektől függetlenül is együtt. A jegyértékesítés a téli szünet után kezdődik, belépőket az iskolák diákönkormányzati tagjaitól lehet beszerezni.
2024.12.21. -
Megérkeztek a pingvinek
A héten kettő, korcsolyázást segítő kis pingvin érkezett a Kori Ligetbe. A Zichy liget korcsolyapályája a téli szünetben 10:00 és 20:00 között lesz nyitva, ettől eltérően csak december 24-én, amikor 8:00 és 12:00 között lehet korcsolyázni. A Kori Liget december 31-én is este nyolcig várja a korcsolyázókat, január elsején pedig csak 15:00-kor nyit majd a pálya.
2024.12.21. -
Gyertyagyújtás Öreghegyen
Az ünnepvárás jegyében telt a péntek délután az Öreghegyen, a Késmárki közben. A kültéri programokat a szél miatt igaz beköltöztették a Karl-villában található önkormányzati képviselői irodába, ahol a gyerekek mézeskalács házikót díszíthettek, a Tekergő Meseösvény pedig zenés meseelőadást tartott.
2024.12.20.
Fehérvári programok a Malom utcában május 7-én szombatron a Táncház Napján
Május 7-én, szombaton 17 órától a Malom utcai Táncházban is különleges programokkal készülnek a Táncház Napja alkalmából.
Az 50 éves magyarországi táncházmozgalmat kézműves foglalkozással, népi gyermekjátszóval, valamint a Times New Román és a Tilinkó zenekar koncertjével ünneplik. Az est házigazdái Hahn-Kakas István és Majoros Andor lesznek. A rendezvényre a helyszínen lehet jegyeket vásárolni, 800 forintért.
A Táncház Napját az első magyarországi „városi” táncház megalapításának évfordulóján rendezik meg. A rendezvény az idei évben fontos jubileumot él, hiszen 50 évvel ezelőtti alakult meg az a kísérleti táncház Budapesten, amely később egy mozgalmat indított el. A táncházmozgalom néven világszerte ismerté vált mozgalmat az UNESCO 2011-ben felvette a „Legjobb megőrzési gyakorlatok” közé, ezzel elismerve a kulturális örökség megőrzésének magyar módszerét.