Fehérvári triatlonos sikerek az XXX. eXtremeMan triatlon ob-n

Hétvégén rendezték a XXX. eXtremeMan Hosszútávú Triatlon Országos bajnokságot Nagyatádon. A pénteki utánpótlás sikerek után hétvégén a felnőttek álltak rajthoz a Gyékényesi tó partján. Az Alba Triatlon sportolói derekasan helytálltak, mindenki sikeresen célba ért!
2020.08.09. 19:43 |

Nem véletlenül hívják triatlonos körökben az év leghosszabb napjának "NAgyatádot". Ezen a napon 3,8 km úszást teljesítettek a versenyzők és a rajt a partról vízbe futással történt. A versenypálya három, egyenként 1270 méteres körből állt. Az első és a második kör végén a versenyzőknek ki kellett menniük a vízből, majd a szárazföldön mintegy 10 métert futva kezdték meg az úszás következő körét. Ezt követően jött a 180 km-es kerékpározás. Itt Gyékényesről kellett eltekerni Nagyatádra, ahol már a szurkolók, családtagok várták a triatlonistákat...

Az előző két "Iron-távot" letudva következett a maratoni futás, ami 42,195 km volt Nagyatád belvárosában, itt egy 5230 m-es pályán kellett nyolc kört teljesíteni a résztvevőknek.

Voltak, akik életük első IronMan távjukat teljesítették a rekkenő hőségben, és voltak, akik csapatban indultak, hogy felmérjék magukat, jelenleg hol is tartanak a felkészülésben!

Erdélyi Dániel a dobogóért küzdött, amit nem adnak könnyen ezen a távon. Dani 11. helyen érkezett meg az úszásról és kezdte meg a kerékpározást, kerékpáron a 2. legjobb időt teljesítette, futáson pedig az utolsó kilométereken az edzője, Erdélyi Nándor utasítására nagyobb sebességre kapcsolt és így az abszolút 4. helyen ért célba! Célidő: 8:59:19, abszolút 4. hely és kategória 2. hely.

Az Albások második legjobbja Varga István lett 10:31:14-es idővel, abszolút 27. hely és Kategória 3. hely.

Az egyéni indulók között Hergovics Gábor a kategóriájában is kiválóan teljesített, stabilan, rutinosan ment végig és a futás feléig stabilan tartotta az első helyet, a futás második felében azonban ellenfele megelőzte, így pedig korcsoportjában a 2. helyezést érte el, 11:41:59 idővel.

Első bálozóként pedig Kemendi Zsolt tett ki magáért, mert fél év kemény munkával jutott el sikeresen a célkapuig, 13:36:20-os idővel.

Külön tiszteletet érdemel Virág János, aki 5. alkalommal teljesítette a teljes távot 66 évesen, 16 óra alatt!

Az egyéni indulók között még hat versenyzőnk teljesítette a távot, ami a legfontosabb, mert mindenki egytől egyig kihozta magából a maximumot ezen a meleg, és hosszú napon!

Komáromi Gábor és Ganesz Tibor 10:33:07 óra alatt értek célba,
Ignáczy Rita, Iker Gusztáv, Iker László, Bodrogi Gábor 10:47:07-es idővel értek célba.