Fehérváron is kihirdették "Az én váram - az én hazám" rajzpályázat eredményét

 Az én váram - Az én hazám címmel hirdetett gyermekrajz-pályázatot a Honvédség és Társadalom Baráti Kör Székes- fehérvári Szervezete és a nagyváradi Tanoda Egyesület. A felhívásra 1349 pályamunka érkezett, melyek elkészítésében 1553 gyermek vett részt. A díjátadó ünnepségére és kiállítás megnyitójára a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban került sor pénteken.
2016.06.03. 15:41 |
Az én váram - Az én hazám címmel hirdetett gyermekrajzpályázatot a Honvédség és Társadalom Baráti Kör Székesfehérvári Szervezete és a nagyváradi Tanoda Egyesület. A felhívásra 1349 pályamunka érkezett, melyek elkészítésében 1553 gyermek vett részt. A díjátadó ünnepségére és kiállítás megnyitójára a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban került sor pénteken.
KÉPGALÉRIA a díjátadóról
Negyedik alkalommal hirdetett hadtörténelmi témájú gyermekrajzpályázatot a Honvédség és Társadalom Baráti Kör Székesfehérvári Szervezete. A pályázat arra kínált lehetőséget, hogy a vállalkozó kedvű gyermekek nemzetünk történelmi várait, vagy az általuk megálmodott, kitalált várakat jelenítsék meg. A beérkezett rajzok száma azt mutatja, hogy nagyon sok család, iskolai közösség foglalkozott nemzetünk hadtörténelmével. A rajzpályázatra érkezett alkotásokon több mint hatvan történelmi várunk jelenik meg.
A zsűri értékelése alapján két helyszínen összesen több mint száz díjat adtak át. A rajzpályázat első díjátadóját még áprilisban Nagyváradon tartották, június 3-án pénteken pedig a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban került sor az Aranyceruza, Ezüstceruza és Bronzceruza, illetve a különdíjak átadására. Az ünnepélyes eredményhirdetés során a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola tanulói, valamint nagyváradi és gyergyószentmiklósi gyerekek léptek fel, a díjakat Spányi Antal püspök és Róth Péter, Székesfehérvár alpolgármestere adta át.
„Az én váram - Az én hazám” gyermekrajzpályázat díjátadó ünnepségén, a Nemzeti Összetartozás Napján Róth Péter, Székesfehérvár alpolgármestere is köszöntötte a résztvevőket. "Száz éve már, hogy a nemzet lelkét egy történelmi tragédia terheli, amikor nagyhatalmak mondva csinált okokkal mesterséges vonalakat húztak a Kárpát-medence térképére. Volt már a történelemben hasonló példa, hogy a nagyhatalmak felosztottak egy nemzetet, gondoljunk a XVIII. század második felére, amikor Lengyelországgal tették ugyanezt. A lengyel emberek akkor azt mondták, hogy nem vesznek tudomást ezekről a mesterséges vonalakról és akkor is összetartoznak. Az elmúlt évszázadok során a magyarok többször megtették ezt, legutoljára szimbolikus módon hat évvel ezelőtt, amikor az országgyűlés törvényben mondta ki, hogy egy magyar mindegy, hogy a mesterséges vonalak melyik oldalán él, az egységes és oszthatatlan magyar nemzet tagja. Az a másfél ezer fiatal, aki részt vett a rajzpályázaton, ennek a gondolatnak a tetté váltásában működött közre." - mondta köszöntőjében Székesfehérvár alpolgármestere. 
Spányi Antal megyéspüspök a díjátadón kiemelte, fontos gondolatot fogalmaz meg „Az én váram - Az én hazám” elnevezésű pályázat, hiszen a kiíró szervezet képviseli a katonaságot, a katonákat, akiknek a hivatása a nemzet szolgálata és a haza szeretete. „A pályázat hírét meghallva örültem, mert tudtam, hogy sok gyerek, sok fiatal fog majd pályázni. Aki valamit alkot, aki belekóstol az alkotás szépségébe, az másféle ember lesz. (…) Akik alkottak erre a pályázatra, azon lesznek, hogy legyen szebb, legyen teljesebb, legyen igazabb ez a világ.” – mondta el Spányi Antal püspök, aki hozzáfűzte, hogy a rajzok elkészítői a magyarság történelméhez is közelebb kerültek és ez által szorosabban kötődnek hazájukhoz is.
A legjobb alkotásokat 2016-ban Ocsenás Gergely (Bory Jenő Általános Iskola), Molnár Salome (Bersek József Általános Iskola Kőszegszerdahelyi Tagiskolája), Papp Mariann (Dabas-Sári Szent János Katolikus Iskola), Bakó Noémi (Táncsics Mihály Általános Iskola), Kostjak Ignác (Pákozd), Tiger Kíra (Székesfehérvár), Tahu Viktória (Iklad), valamint Körmendi Ádám és Nyári Márk (Cecei Általános Iskola Alsószentiváni Tagiskolája) készítették.