-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Modern eszközöket kaptak
A Soponyai Iskoláért Alapítvány és a Kodolányi János Egyetem együttműködésében a Magyar Falu Program támogatásával modern élménypedagógiai eszközökkel gazdagította a Zichy János Általános Iskola felszereltségét.
2024.11.22. -
Előadás a genetikai módosításokról
A genetikai módosításokról és a GMO-król hallhattak előadást az érdeklődők a Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központjában. Az előadó ezúttal Toldi Ottó, az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója volt.
2024.11.22.
Fehérvárra érkezett a Digitális Immunerősítő Program roadshow-ja
A fiatalokra váró kihívásokat felismerve hozta létre az Emberi Erőforrások Minisztériuma és az Új Nemzedék Központ a Digitális Immunerősítő Programot.
Ezt segíti a több mint 100 szakértő bevonásával kialakított digitális immunerősítő program is, amelynek a roadshowján bemutatták, mekkora károkat okozhat az internetes zaklatás, milyen könnyű feltörni egy hackernek egy Facebook profilt, de a diákok is kipróbálhatták magukat etikus hackerként, továbbá teszten mérhették meg, mennyire erős a digitális immunrendszerük, játékos formában tapasztalhatták meg, milyen félrevezető lehet a hangulatjelekkel történő kommunikáció, és többet tudhattak meg a digitális védelmi lehetőségekről is.
"Míg 2000-ben 10 fiatalból 1 fiatalnak volt otthon internetje, addig 2016-ban 10 fiatalból 9 nyilatkozott úgy, hogy rendelkezik otthoni internethozzáféréssel. 2016-ban minden ötödik - 15 és 29 év közötti - fiatal nyilatkozott úgy, hogy állandóan jelen van az online térben és 50%-uk mondta azt, hogy egy napnál tovább nem bírná az okoseszköz, wifi, internet, vagy a szociális média hozzáférés nélkül." - ismertette az ifjúságkutatási adatokat a helyettes államtitkár, aki szólt arról is, hogy a XXI. században egy nap alatt annyi információval rendelkezünk, mint egy 15. században élő ember az egész élete folyamán. "Ebből az információdömpingből, amivel találkozunk, ki kell tudnunk választani a valós információkat és ki kell szűrni azokat, amik veszélyt rejthetnek magukban." - tette hozzá. "Az okos eszközök és az internet az életünk részévé vált, ezért nem is lehet kizárni az életünkből, inkább tudatosan kell használnunk. Fontos a tudatos jelenlét az online térben, és az is, hogy megfelelő védelemben részesüljenek a fiatalok." - fogalmazott Illés Boglárka.
„Nagyon fontos, hogy a székesfehérvári fiatalok minden olyan XXI. századi technológiát elérjenek a városban, amelyek előbbre viszik őket az oktatásban, a mindennapi életben vagy a munkaerőpiacon. Mindezzel párhuzamosan természetesen fel is kell hívnunk a figyelmüket az eszközök és technológiák rejtette veszélyekre is. Éppen ezért, Székesfehérvár városa minden olyan programot támogat, amelyek fiataljaink figyelmét a való világban és az online térben való biztonságos létezésre irányítják.” – mondta el Molnár Tamás ifjúsági és civil tanácsnok a Széchényiben tartott program kapcsán.
A Digitális Immunerősítő Program roadshow-jának előadásain elsőként a cyberbullyingról volt szó, majd arról, hogy hogyan előzhetjük meg az internetes bűncselekményeket. A délelőtti előadásokat a "hackershow" követte, délután pedig a személyes identitás védelme és az adathalászat került a figyelem középpontjába.