Fejér Megyei Diáknapok - idén is taroltak a tópartis diákok

 A Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakkö-zépiskola nyerte el a Dunaúj- városban megrendezett Fejér Megyei Diáknapokon a fehérvári önkormányzat különdíját, illetve a Fejér Megyei Diáknapok Fesztiváldíját. Az iskolában tartott ünnepségen a legeredményesebben szerepelt diákok átvehették az okleveleiket és egy kis ízelítőt tartottak a versenyprogramjukból.
2014.04.10. 13:16 |
A Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola nyerte el a Dunaújvárosban megrendezett Fejér Megyei Diáknapokon Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzatának különdíját,illetve a Fejér Megyei Diáknapok Fesztiváldíját. Az iskolában tartott ünnepségen a legeredményesebben szerepelt diákok átvehették az okleveleiket és egy kis ízelítőt tartottak a versenyprogramjukból.
Mészáros Attila ifjúsági tanácsnok köszöntő beszédében kiemelte, a Fejér Megyei Diáknapok nemcsak a produkciók értékelése szempontjából fontos, hanem közösségépítő feladata is van.„Ez egy kiváló alkalom arra, hogy a diákok közössége tovább épüljön, mert a Dunaújvárosban együtt töltött három nap alatt nemcsak a fellépésekről, hanem a szórakozásról és az ismerkedésről is szólt.” –jegyezte meg a tanácsnok, majd hozzátette, hogy az önkormányzat emiatt a rendezvényt, kiemelten két millió forinttal támogatta. Székesfehérvár számára nagyon fontos a tehetséggondozás, ezért számtalan olyan lehetőség kínálkozik, ahol a fiatalok megmutathatják a tehetségüket.
Vizi László Tamásné, a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola igazgatója nagyon örült annak, hogy immár sokadszorra toronymagasan nyerték el a Fesztiváldíjat és Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzatának különdíját , amely a legeredményesebb iskolának jár. „Az intézményünket összesen százötvenöt gyerek képviselte, akik az adott kategóriákon belül különböző helyezéseket értek el. Mindegyikükre nagyon büszkék vagyunk, és ezúton is szeretnénk nekik és a felkészítő kollegáknak gratulálni.” – mondta az igazgató.
Az iskolában tartott ünnepségen a legeredményesebben szerepelt tanulók a könnyűzenétől kezdve a néptáncig egy kis rövid bemutatót tartottak. A siker itt sem maradt el, hiszen a diáktársakból álló közönség szinte mindegyik produkciót vastapssal és ovációval jutalmazta.
Mészáros-Kóródy Andrea volt a felkészítő tanára a „Szólóének, társasének, kórus” kategóriában induló tanulóknak, ahol 3 bronzérem született.
 
Brunner Éva „Vers- és prózamondás” kategóriában segítette a diákok felkészülését, ahol 4 elismerő oklevéllel, 1 bronz-, valamint 1 ezüstéremmel lettek gazdagabbak a diákok.
 
„Könnyűzene” kategóriában Fekete Zoltán működött közre a tanulók felkészítésében, aminek eredménye 4 arany-, és 2 bronzérem lett.
 
A „Diákszínpad” munkáját Csertő Erika irányította, itt 1 elismerő oklevéllel és 1 bronzéremmel gyarapodtak a szereplők.
 
A „Népdal - népzene - néptánc” kategória ápolása Rónyai Zoltán feladata volt, innen 1 elismerő oklevelet, 1 ezüstérmet és 3 aranyérmet hoztak haza a tanulók.
 
A „Komolyzene-szólóhangszer, kamarazene” kategóriában Radnai Béla gondozása alatt 3 elismerő oklevél, 2 bronzérem, és 2 ezüstérem született.
 
A „Képző- nép- és iparművészet” kategória munkáját Végvári Beatrix fogta össze, a tanulók 1 bronzérmet, 1 ezüstérmet és 8 aranyérmet gyűjtöttek.
 
Monostori Tibor „Honismeret” kategóriában lelkesítette a diákokat, felkészülésük eredménye 1 elismerő oklevél, 2 bronzérem, 5 ezüstérem és 2 aranyérem lett.
 
Az „Irodalomi” kategóriát segítette Dohiné Gyetvai Mária, itt 1 elismerő oklevelet, 1, bronzérmet, 3 ezüstérmet és 5 aranyérmet, valamint a Kategória-díjat zsebelték be a tópartisok.
 
A „Fotó, film, új vizuális kísérleti műfajok” kategóriában indultak Szentes Kata felkészítése mellett 2 emléklapot, 3 bronzérmet és 1 ezüstérmet tudhatnak magukénak.
 
A „Sótájm” kategória Pénzesné Romsics Orsolya vezetésével 5 elismerő oklevelet, 2 bronzérmet és 1 aranyérmet eredményezett a diákoknak.