Fejtetvesség - ne szégyelljük, kezeljük!

  A fejtetvesség évről-évre visszatérő jelenség a gyermekközösségekben. Bár a fejtetű jelen ismereteink szerint nem terjeszt fertőző betegséget, vérszívó élősködőként jelenléte rendkívül kellemetlen és a vakaródzás következtében kialakuló sebek felülfertőződhetnek. A fejlett higiénés körülmények ellenére előfordulási aránya évek óta változatlan, bizonyítva, hogy a fejtetvesség nem elsősorban a szociális körülmények függvénye. Fennmaradásában szerepet játszik a felismerés, a személyes tapasztalat hiánya és a betegség eltitkolása.
2011.09.12. 12:55 |
 A fejtetvesség évről-évre visszatérő jelenség a gyermekközösségekben, elsősorban az általános iskolákban és az óvodákban. Bár a fejtetű jelen ismereteink szerint nem terjeszt fertőző betegséget, vérszívó élősködőként jelenléte rendkívül kellemetlen és a vakaródzás következtében kialakuló sebek felülfertőződhetnek. A fejlett higiénés körülmények ellenére előfordulási aránya évek óta változatlan, bizonyítva, hogy a fejtetvesség nem elsősorban a szociális körülmények függvénye. Fennmaradásában szerepet játszik a felismerés, a személyes tapasztalat hiánya és a betegség eltitkolása.
 
 
 A Tisztiorvosi Szolgálat ezért tűzte ki célul, hogy az idei tanévben fokozza a fejtetvesség elleni küzdelmet, és csökkentse a visszafertőződés lehetőségét. A legfőbb cél, hogy a tanév kezdetén, amikor a gyermekek a szünidőt követően ismét közösségbe kerülnek, felhívják a szülők, nevelők figyelmét a fejtetvesség megjelenésének lehetőségére, hangsúlyozva, hogy a fejtetvesség nem szégyen illetve, hogy a fejtetves gyermekek kezelése elsődlegesen a szülő feladata és kötelessége.
 
 
 
 A fejtetű nincs tekintettel korra, nemre, beosztásra: bárki fertőződhet, piszkos és tiszta hajban egyaránt előfordulhat az élősködő. Megkapni nem szégyen, de eltitkolni, nem kezelni, továbbadni és ezzel a közösséget veszélyeztetni felelőtlenség!