Feldkirchben nem volt elég, hogy háromszor is egyenlített a Volán

Bár a Hydro Fehérvár AV19 háromszor is egyenlített a Pioneers Vorarlberg otthonában, végül a hazaiak otthon tartották a három pontot. Gólszerzők: Gilmour, Lundegard, Friend, Keefer ill. Hári, Stipsicz, Messner. Pioneers Vorarlberg–Hydro Fehérvár AV19 4-3
2024.09.22. 08:27 |

Pioneers Vorarlberg–Hydro Fehérvár AV19 4-3

A Fehérvár AV19 összeállítása: Horváth D. (Reijola) – Stipsicz, Campbell, Sebők, Hári J., Kuralt – Falus, Messner, Erdély, Berger, Brown – Kiss R., Stajnoch, Magosi, Bartalis, Kulmala – Csollák, Ambrus Cs., Mihály Á., Németh, Terbócs

A hazaiak szerezték meg a vezetést, Ramon Schnetzer kékvonalas bombája kipattant Horváth Dominikről, a leggyorsabban eszmélő Brady Gilmour pedig a kapuba tette a kipattanót (1-0).A 25. percben jött az egyenlítés,  Anze Kuralt bombája oldalra jött ki Madlenerről, Hári pedig a bal oldali bedobókörből, éles szögből lőtt a hálóba (1-1).

A második harmad legvége óriási izgalmakat hozott:  Julian Metzler lövése elakadt a blokkban, Jakob Lundegard találta meg leghamarabb a pakkot és közeli fonákjával újra a vorarlbergieket juttatta előnyhöz (2-1). Még meg sem ünnepelték a gólt az osztrákok, amikor a Mihály Ákos otthagyott korongját Stipsicz Bence Madlener füle mellett a hálóba vágta (2-2).

A harmadik felvonál nem is indulhatott volna rosszabbul: támadó harmadbeli Volán-passzokat követően egy korongkezelési hiba után Jakob Friend elszaladt a pakkal és a bal kapuvas segítségével harmadszor is a házigazdát juttatta előnyhöz (3-2). Ezúttal is gyorsan sikerült egyenlíteni: Ivan Korecky kapott 5 perc plusz véglegest térdhasználatért, Joel Messner kékről rátett korongja pedig a lábak sűrűjében utat talált a kapuba (3-3).

Az 51. percben dőlt el az összecsapás sorsa, amikor egy levágódó korongot a David Keefer kézzel megszelídített, majd a hálóba lőtt (4-3).