Felemás félidők, húszgólos Cornexi-győzelem az EHF-Kupában

Közönségszórakoztató játékra készült a Cornexi-Alcoa-AutoBahn idei első EHF-Kupa-összecsapásán, hiszen a sors a nem éppen acélos belga bajnokot és kupagyőztest sodorta a fehérváriak útjába. Ennek megfelelően kezdett Vura József csapata, villámgyorsan háromgólos előnyre tettek szert a hazaiak, de Handball Femina Visé lelkes játékosai nem engedték ellépni a Cornexit már az elején, és tartották a lépést. A Cornexi rettentő sok és bosszantó hibával játszott, csupán Sladjana Djeric nyújtott jó teljesítményt. A 17. percben egyenlített a Visé, 8-8-nál Vura-mester időt kért, s Tápaiék visszafogott játékkal ugyan, de a szünetig négygólos előnyt szereztek. A 13-9-es félidőnek nem örült a közönség és a fehérváriak vezetőedzője sem, így nem maradt el a fejmosás sem az öltözőben… Cornexi-Alcoa-AutoBahn – Handball Femina Visé (BEL) 37-17 (13-9)

2007.10.07. 11:39 |

Fordulás után a hazaiak már olyan játékkal rukkoltak elő, ami elvárható lett volna a meccs elejétől, s ez elnyerte a publikum tetszését is, A belgák a második félidő 12. percéig képtelenek voltak betalálni Djeric kapujába, támadásban pedig a Cornexi mezőnyjátékosai felnőttek kapusuk teljesítményéhez. A hazaiak a hátralevő időben megszórták a heti három edzéssel dolgozó, amatőr státuszban vitézkedő belgákat. Tápai Szabina hét, Laima Bernataviciute és Kenyeres Fanni hat-hat góllal járultak hozzá a sikerhez. Az utolsó másodpercben kínai figurából szerzett látványos Kenyeres-góllal állítota be a Cornexi-Alcoa-AutoBahn a 37-17-es végeredményt.
 A visszavágót nem Belgiumban, hanem Móron, a Wekerle Sportközpontba tudják le a csapatok vasárnap 18 órától.

Cornexi-Alcoa – Handball Femina Visé (BEL) 37-17 (13-9)

Köfém Sportcsarnok, 650 néző
 Vezette: Matija, Milosevic (CRO)

Cornexi: Djeric (kapus), Kenyeres 7, Tápai Sz. 7 (2), Bernataviciute 6, Trishchuk 5, Balogh 3, Vijunaite 3, Kamper 2, Szrnka 2, Kovács 1, Mayer 1, Vaszari. Vezetőedző: Vura József.

Visé: Gennez és Aendekerk (kapusok), Falci 4 (2), Machiels 4, Van Meensel 4, Blockx 2, Panis 2, Penders 1, Frere, Hortelan, Jolly, M. Masrouki, S. Masrouki, Neuzy. Vezetőedző: Jean-Luc Dessart.

Hétméteresek: 2/4 (Balogh és Bernataviciute hibázott egyet-egyet); 2/2
 Kiállítások: 8 perc; 6 perc