Fényképes beszámolóval elevenítik fel az 1988-as eseményeket a Csók István Képtárban

  A História sorozat rendkívüli előadása az 1988-as Szent István Emlékévről szóló érdekes, vetítéssel egybekötött program lesz a Csók István Képtárban június 5-én, szerdán. Harsányi Lászlóné előadásában azokról az élményekről tart beszámolót, amit akkoriban fotósként élt át. Nagyon jó minőségű fotóalbumot hozott létre az 1988-as eseményekről, melybe bepillantást nyerhetünk az előadáson.
2013.06.04. 11:33 |
A História sorozat rendkívüli előadása az 1988-as Szent István Emlékévről szóló érdekes, vetítéssel egybekötött program lesz a Csók István Képtárban június 5-én, szerdán. Harsányi Lászlóné előadására a belépés ingyenes lesz.

Róth Péter alpolgármester, Balsay István, Székesfehérvár korábbi polgármestere és dr. Demeter Zsófia, a Szent István Király Múzeum igazgatója közösen tartott sajtótájékoztatót a szerdai programokról.
Róth Péter alpolgármester elmondta, hogy sokat beszélünk 1938-ról, amikor több olyan dolog is történt, ami ma is meghatározó része a városnak. 1988-ban is volt Szent István Emlékév, amikor meg tudta mutatni magát Székesfehérvár, mint Szent István városa. Bízom abban, hogy az elmúlt 25 év tapasztalatai segítenek majd abban, hogy a következő 25 év feladatait segítsék. Minden fehérvárit szeretettel hívunk arra az előadásra, amin az 1988-as év eseményeire emlékezhetünk vissza.
 
Balsai István fehérvár korábbi polgármestere arról beszélt, hogy „1988 számunkra az adott kor körülményei között új időszámítást jelentett. Várakozás jellemezte az 1988-as évet, hogy mikor és hogyan alakul ki egy új európai rend. Különleges helyzet volt, hiszen abban az évben a ma politikusait kergették az utcákon Budapesten. Fehérvár Főterén viszont olyan megemlékezést tudtunk tartani Kossuth idézetekkel, amin ötezer ember volt ott.”
 
„Nagyon büszke vagyok arra, hogy 1988-ban a történelmi zászlókkal, a Magyar Honvédség vezérkarával és állami vezetőkkel, politikusokkal felvonultunk és virágot helyeztünk el Szent István király sírjánál. Olyan utcanév változtatások is történtek akkor, mint például az, hogy a Prohászka Ottokár utca Lenin útról visszakapta eredeti nevét, de a Palotaváros is ekkor kapta vissza eredeti nevét. Mindig arra törekedtünk, hogy legyen üzenet a jövőnek. 1988 Székesfehérvár történelmében nem csak a Szent István évforduló miatt, hanem az ehhez szorosan kapcsolódó jövőbe mutató gondolatokról is szólt.”
 
Demeter Zsófia múzeumigazgató elmondta, hogy rendkívüli lesz a szerda délutáni program a Csók István Képtárban. Harsányi Lászlóné előadásában azokról az élményekről tart beszámolót, amit akkoriban fotósként élt át. Nagyon jó minőségű fotóalbumot hozott létre az 1988-as eseményekről, melybe bepillantást nyerhetünk az előadáson.