-
A komolyzene sztárjai
Izgalmas estével zárja nagyzenekari sorozatát az Alba Regia Szimfonikus Zenekar a Vörösmarty Színházban. Április 28-án Szabó Marcell Liszthez méltó virtuóz zongoraművész közreműködésével hallgathatják meg a Haláltáncot, Respighi Concerto gregoriano hegedűszólóját Behán László tolmácsolásában élvezhetik, zárásul pedig Berlioz Fantasztikus szimfóniája csendül fel.
2025.04.27. -
George Gershwin 125’+1
A szimfonikus jazz megteremtőjeként ismert George Gershwin darabjaiból válogat a Budapest Jazz Orchestra és Urbán Orsi a George Gershwin 125’+1 című esten, amelynek május 2-án, pénteken 19 órától lehet részese a közönség a Közösségi Központ – Feketehegy-Szárazréti Kultúrudvarban.
2025.04.26. -
50 éves a Kondor Kör
Számos képzőművész bontogatta szárnyait az immár 50. születésnapját ünneplő Kondor Körben. A jubileum alkalmából kiállítássorozatot rendeznek, amelynek részleteit sajtótájékoztató keretében ismertették.
2025.04.25. -
Közösségi szőttes konferencia
Országos konferencián vitatták meg a hagyományok megőrzésének lehetőségeit Székesfehérváron. A tanácskozásnak az Alba Regia Táncegyesület adott otthont.
2025.04.25.
Finisszázs - tárlatvezetéssel zárul a Mária, a magyarok Boldogasszonya kiállítás
A Mária, a magyarok Boldogasszonya című kiállítás korunkban, amikor Európában a keresztény értékrendet háttérbe szorítják, éppen a keresztény értékrend megerősítését szeretné szolgálni és hangsúlyozni úgy, ahogy a leghathatósabb védelmezőnket – Boldogságos Szűz Máriát, a Katolikus Egyház a Krisztus misztérium összefüggéseiben ünnepli a liturgikus év során. Ily módon, ebben a tematikus formában eddig még e téma a kortárs magyar szobrászatban, a kerámiaművészetben, nem került feldolgozásra.
A Teremtő rendeléséből, Szent István királyunk által, idén 980 évvel ezelőtt történt országfelajánlása óta, Magyarország Mária országa, mi magyarok pedig Mária népe vagyunk. Ősvallásunk Istenanyja öröklődött tovább a hét boldogasszony – Gyertyaszentelő-, Gyümölcsoltó-, Sarlós-, Földtiltó-, Olvasós-, Nagyboldogasszony, Kisasszony – tiszteletünkben, bár Boldogasszonyunknak ennél több számon tartott ünnepe is van.
A Mária, a magyarok Boldogasszonya című kiállításon a Boldogságos Szűz Máriát 14 mázas kerámia szoborban – mintegy 14 stációban – ismerhetjük meg a születésétől a mennybevételéig, továbbá néhány szobor kapcsán az utóéletét, kultuszát is érintve.
Egyetlen nemzet sem nevezi Máriát Szép Szűz Máriának csak a magyar. És egyetlen nép se nevezi Máriát Nagyboldogasszonynak csak a magyar. Szép Szűz Máriát, őshitünk Napbaöltözött Boldogasszonyát, Erdélyben a székelyek és a csángók Babba Máriaként tisztelik. A Hold, a napbaöltözött égitest elnevezése a Babba, a szépséges pedig így lesz babbás.
E kiállítás ilyen szépséges, „babbás” Máriát tár elénk, az esztendő körének változásrendje szerint, különböző élethelyzetében, erényében és erejében mélyen tisztelt Boldogasszonyt. Azt a Máriát, akinek védelmező palástja alatt nem véletlenül talál menedéket az összmagyarság már sok-sok évszázad óta.