-
Látogatás a DigiSuliban
Nagyságrendileg 80 ezer dollárral támogatta a DigiSuli segítő szándékát a Cosmopolitan Lions Club: a fehérvári iskola 2022 óta közel 30 ukrán gyermek oktatását vállalja ingyenesen. Szerdán az intézménybe érkezett Fabrício Oliveira, a Lions Clubok Nemzetközi Szövetségének elnöke, akit Székesfehérvár nevében Lehrner Zsolt alpolgármester köszöntött.
2025.04.02. -
Feloldják a látogatási tilalmat
2025. április 03-tól megszűnik a korábban elrendelt látogatási tilalom a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházban. A hatósági intézkedés a vármegye területén működő valamennyi fekvőbeteg-szakellátást nyújtó intézményére vonatkozik.
2025.04.02. -
Megújult a Prohászka liget
Megújult a Prohászka liget fűfelülete, fákat ültettek és több mint 2100 tő évelő növény is kerül a parkba. A Városgondnokság munkatársai májusban több mint 8000 egynyári növényt is elültetnek majd a ligetben.
2025.04.02. -
Ragyogj kéken!
Április 2-az autizmus világnapja. Ennek alkalmából számos programmal készültek városunkban az elfogadás, az összetartozás jegyében.
2025.04.02.
Erasmus+ Sport Program - finn és litván vendégek érkeztek az Tóvárosi iskolába
A program célja, hogy megismertessék egymással azokat a módszereket, illetve eszközöket, melyek lehetővé teszik a fiatalok sporttevékenységét az egyenlő bánásmód alapján, függetlenül a nemi, illetve szociális háttértől.
A további célja a programnak, hogy megakadályozzák a diákok kiégését a sport területén, s azt, hogy már a kamaszkor elején abbahagyják a sportot, mely képessé teszi őket a kitartó munkára, az alázat megtanulására, mely a későbbi sikeres életükhöz, pályafutásukhoz nélkülözhetetlen lesz.
Mivel a fiatalok sporttevékenységének, aktivitásának a szintje az Európai Unió országaiban mindenhol csökken, a cél azoknak a módszereknek a megismertetése, melyek lehetővé teszik ennek a jelenségnek a megfékezését.
A program biztosítja a résztvevő intézményeknek, tanáraiknak egymás tevékenységének a megismerését, az általuk alkalmazott módszerek elsajátítását.
„Nagyon sokat tudunk egymástól tanulni. Ezúttal Székesfehérváron a gyerekek, sportolók mentális felkészítéséről, illetőleg az iskolák és a sportklubok közötti együttműködésről fogunk tanácskozni.” - emelte ki a Fehérvár testvérvárosából, Kemiből érkező testnevelő tanár, Olli Kelha, aki hozzátette: „Finnországban sok technológiai eszközt használunk a testnevelés oktatásában; például mobilapplikációk segítségével késztetjük mozgásra a gyerekeket, ezzel kapcsolatosan tudjuk megosztani tapasztalatainkat partnereinkkel.”
„Székesfehérvár Önkormányzatától kaptuk a lehetőséget, hogy az Erasmus+ Sport Program keretében finn és litván partnerekkel közösen írhattunk pályázatot, melynek célja, hogy sokáig a sport mellett tartsuk a gyerekeket. Nem titkolt célunk az sem, hogy egymás sportkultúráját megismerjük.
Európában sok helyen észrevették, hogy a gyerekek kamaszkorba lépve gyakran abbahagyják a sportolást, esetenként, akkor is, ha testnevelés tagozatos iskolába járnak. Ezt a tendenciát próbáljuk különféle technikákkal megállítani és megpróbálni a gyerekeket a sportban, a mozgás világában tartani, illetve az életüket úgy irányítani, hogy a mozgás automatizmussá, az életük részévé váljon.” - hangsúlyozta Schnee Zoltánné, a Tóvárosi Általános Iskola igazgatója.
A február 28-március 1-ig tartó fehérvári találkozó résztvevői: Kemi városának Sport- és ifjúságért felelős osztályának vezetője Matti Molander, aki egyben a pályázatért és a pénzügyi elszámolásért is felelős, Pekka Tlitinen, a városi tanács tagja és Olli Kelha, testnevelő tanár. A litván partner a Krantas Általános Iskola, ahonnan Giedrius Ratkus képviselteti magát, illetve a Banga Sport Klub részéről Pavel Kozlov. A házigazda, székesfehérvári Tóvárosi Általános Iskolából a program koordinátorai Molnár Andrea testnevelő, valamint Baloghné Schmidt Edit és Bánhegyi Balázsné tanárnők.
Természetesen minden résztvevő intézmény részéről a testnevelő tanárok, edzők is aktívan részt vesznek a programban, hiszen több találkozóra kerül sor a közreműködésükkel.
A találkozók célja a problémák feltárása, bemutatása az adott országban, illetve azoknak a módszereknek a megismertetése, amelyeket az intézmények alkalmaznak a lehetséges negatív hatások csökkentésére.
Az együttműködési pályázat a 2019-es évre szól. A fehérvári találkozót követően májusban Kemiben, míg októberben a litvániai Gargzdaiban találkoznak a felek, akik a programot a későbbiekben is folytatni szeretnék egy újabb pályázat keretében.