-
Színház kadétoknak
A Tizenkét dühös ember című produkció zártkörű díszelőadását tartották csütörtökön a Vörösmarty Színházban. Az előadással honvéd kadétok és honvédelem tantárgyat tanuló diákok részére nyújtottak színházi élményt. Az előadás előtt Szikora János színházigazgató úgy fogalmazott, hogy az emberből kiirthatatlan az igazság iránti őszinte ösztön és ezen a mély ősi ösztönön alapul ez a nagyszerű dráma is.
2024.11.14. -
„WTF is LOVE?”
„WTF is LOVE?” – ez a címe a Prospero Színkör új előadásának, amelyet november 15-én pénteken 19 órától mutatnak be a V54 Színház és Kultúrtérben.
2024.11.14. -
Csak még egyszer előre
Burján Zsigmond Csak még egyszer előre című filmjét nézhették meg az érdeklődők a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban. A film az első világháborús fehérvári hősöknek állít emléket.
2024.11.13. -
Közéleti és Kulturális Szalon
Bakonyi István irodalomtörténész és Németh Gyula háziorvos vendégeskedett a Zsolt utcai Közösségi Házban. A hangulatos múltidéző esten Nagy Judit moderálásával folytatódott a beszélgetés sorozat.
2024.11.12.
Fitz Jenő emlékére- neves régészről egykori tanítványa írt a Múlt-Kor történelmi portálon
Székesfehérvár és Fejér megye díszpolgára, a Széchenyi-díjas Dr. Fitz Jenő egy évvel ezelőtt, 2011. november 9-én, 90 éves korában távozott az élők sorából. A történész, régész, numizmatikus, Tanár emlékét idézi fel a Múlt-Kor történelmi portálon megjelent írásában Kovács Lóránd Olivér régész-muzeológus. „ Fitz Jenő, a Tanár Úr 2003-ban választott utódjának Gorsiumba, így kötelességemnek éreztem, hogy megemlékezzek róla.” – írja és ajánlja a cikket a szerző mindenki figyelmébe.
2012.11.19. 11:23 |
Székesfehérvár és Fejér megye díszpolgára, a Széchenyi-díjas Dr. Fitz Jenő egy évvel ezelőtt, 2011. november 9-én, 90 éves korában távozott az élők sorából. A történész, régész, numizmatikus, Tanár emlékét idézi fel a Múlt-Kor történelmi portálon megjelent írásában Kovács Lóránd Olivér régész-muzeológus.
Dr. Fitz Jenő kezdte meg – többek közt – a csókakői vár kutatását és Gorsium felszínre hozatalát. Ez utóbbi a második világháború utáni Magyarország legfontosabb régészeti bemutatóhelyévé vált. Neve egybeforrt Gorsium nevével – amelynek emlékeit több mint négy évtizeden át kutatta - és Székesfehérvárral is. A városunkba 1949-ben megérkező fiatal szakember előbb a székesfehérvári István Király Múzeum, majd a megyei szervezetek létrehozását követően, 1962-től nyugdíjba vonulásáig a Fejér Megyei Múzeumok Igazgatósága igazgatójaként dolgozott. Irányítása alatt országos elismerést, kiemelkedő szakmai rangot vívott ki az intézmény.
A nyugalmazott megyei múzeumigazgatóra, Székesfehérvár és Fejér megye díszpolgárára halálának egy éves évfordulóján Kovács Loránd Olivér, régész-muzeológus emlékezik a Múlt –Kor történelmi portálon megjelent írásában. „ Fitz Jenő, a Tanár Úr 2003-ban választott utódjának Gorsiumba, így kötelességemnek éreztem, hogy megemlékezzek róla.” – írja és ajánlja a cikket a szerző mindenki figyelmébe.