Fokozatosan felépítette előnyét, végül simán nyert az Alba

Senki nem számított könnyű meccsre, sokáig nem is volt az. Az első két negyedben képtelenek voltak elszakadni egymástól a felek, bár ebben az Alba rossz büntetődobásai is szerepet játszottak. A harmadik negyedben ellépett a jól védekező Fehérvár, a negyedik elején pedig eldöntötte a meccset. A pályára lépők kivétel nélkül pontokban is hozzátették a magukét az újabb hazai győzelemhez.
Alba - Falco 83-69.
2012.12.09. 18:09 |
 Senki nem számított könnyű meccsre, nem is lett az. Az első két negyedben képtelenek voltak elszakadni egymástól a felek, bár ebben az Alba rossz büntetődobásai is szerepet játszottak. A harmadik negyedben ellépett a jól védekező Fehérvár, a negyedik elején pedig eldöntötte a meccset. A pályára lépők kivétel nélkül pontokban is hozzátették a magukét az újabb hazai győzelemhez. Alba - Falco 83-69.

Öt pont itt, öt ott, így indult a meccs, amelyen eleinte a vendégek vezettek, a gyors indításokat pedig akár kemény faultokkal is próbálták megállítani, a bírók pedig ezt tolerálták. Jól védekeztek a csapatok, inkább harcos, mint kosárgazdag volt a meccs. Sok Alba-büntető kimaradt, ezért hátrányban volt a Dzunics-csapat tíz perc után (13-18). Brandon Wood a második negyedre tartogatta első pontjait, át is vette a vezetést az Alba. Juhos nagyon jól szállt be, a túloldalon is egy csereember, Harazin tartotta a lépést. Sok támadólepattanót szedtek Kellerék, de kilencpontos előny után megint hullámvölgy jött, így egál lett az első félidő (38-38).
A  folytatás a kerékpársport egyik szakágát idézte: váltott vezetéssel haladtak a résztvevők. Némi túlzással közben kosár is annyi volt, mint egy bicikli-versenyen szokott, de lassan bemelegedtek a csapatok. Hollis érte el elsőként a tíz pontot, rögtön utána Lekli, de perdöntő különbségről nem beszélhettünk. Wood tett róla, hogy a harmadik negyed végén mégis az addigi legnagyobb előnyt jegyezhessük fel (63-52). Ehhez egy 9-2-es rohamot tett hozzá az Alba a záró játékrész első perceiben, és már csak őrizni kellett a magabiztos vezetést. Ez úgy is sikerült, hogy a végére puhult a védekezés és zóna ellen nem nagyon ment a játék. Tovább őrzi hazai veretlenségét az Alba Fehérvár, amelyben minden pályára lépő kosaras pontokat szerzett.

Alba Ferhérvár - Falco 83-69 (13-18, 25-20, 25-14, 20-17)
Alba: Moore 8, Wood 20/3, Hollis 12, Bódi 6/3, Keller 9. Csere: Lekli 11, Juhos 9, Supola 6/3, Medve 2.