Fokozatosan felőrölte, majd kiütötte a Kaposvárt az Alba Fehérvár

A táblázaton közvetlenül mögötte álló Kaposvár ellen folytatta bajnoki szereplését az Alba Fehérvár. A középszakaszba jutás szempontjából igen fontos meccsen nem tudtak elszakadni egymástól a csapatok az első félidőben, a negyedek vége rendre a vendégeknek sikerült jobban, de vezetett az Alba. Szünet után a fizikumé lett a főszerep, jobban gazdálkodott erejével, és végül simán nyert a Frade-csapat.
Alba Fehérvár - Kaposvár 97-73
2014.01.11. 15:10 |
KÉPGALÉRIA a mérkőzésről
Puljko triplájára három Alba-dupla jött válaszként és jobban is védekezett a Frade-csapat, mint a Körmend ellen. Chism, ahogy várható volt, aktívan kezdett, bár triplája nem esett be (a Paks ellen ebben a műfajban is nyerő volt), társai pedig inkább gyors támadásokkal operáltak - a letámadás ellen. Bevetették a zónát is a vendégek, ellene mozgékony játékkal támadott az Alba. Tóth Norbi folytatta múlt heti, brusztolós és eredményes játékát, még Chismről lepattanva is kosarat szerzett. Az egyre idegesebb somogyiak kevés pontot dobtak a negyed hajrájában, de eladott labdákkal "segített" nekik az Alba, így visszajöttek mínusz nyolcról, majdnem egálra hozva a játékrészt.

Nagy rohanással folytatódott a meccs, Drahos már a negyedik vendégtriplát dobta (miközben nálunk még nem ment be kinti dobás), de amíg jöttek rá duplák válaszul, nem volt gond. Fodor hármasával viszont már a vendégek vezettek. Kőkemény csata ment minben labdáért, olykor hárman is vetődtek. Somogyi sok labdát kapott, főleg, mikor a fiatal Horváth védekezett rajta, de nem mentek be a dobásai. Az Alba is zónázott, és lopott labdákból próbált gyorsan támadni, viszont a büntetőket rosszul értékesítette ekkor. Olah végre betalált kintről, Hobbs rögvest követte a példát - ekkor jött az első időkérés a meccsen, persze Fekete Ádám részéről. Higgadtságra is kellett intenie övéit, főleg Chism lett indulatos egy-egy ítélet miatt. A játékra is odafigyeltek a vendégek, akik ugyan megint hátrányban voltak, de nem kerültek végzetes helyzetbe, főleg, miután Carlos Frade technikait kapott és négy pontot faraghattak a hátrányukból.

Chism kosarának örülhettek a vendégek, annak kevésbé, hogy egymás után kapták a (jogos) faultokat a második félidő elején. Moore nem hibázott a vonalról - Puljko meg a távolból, negyedik hármasával "ferenczi" útra lépett, legalábbis ettől féltek a Körmend-meccsre emlékező hazai szurkolók. Mindkét oldalon láthattunk egy-egy szép, centerre kijátszott akciót, egyébként nagy adok-kapok ment, kevés látvánnyal. A Kaposvár edzője gondban volt, amikor meg kellett bontania kezdő ötösét, mindent nem tudott Hendlein és Chims megoldani. De a fehérvári mennyiségi fölény nem mutatkozott meg az eredményben, csak amikor a zóna ellen Hobbs és Olah is bevágott egy-egy triplát. Először vezettünk tízzel, de sok volt még hátra.Igaz, látványosan fáradtak a vendégek, az időkérésnél is tovább ültek a padon a megengedettnél, ráadásul Chism negyedik faultja is gondot okozott nekik. Somogyi ellenben a pontokat gyűjtögette szorgalmasan a harmadik negyed végén.

Moore két triplája indította a záró játékrészt, ezzel már-már perdöntőnek tűnő előnybe kerültünk (79-62), és a fizikálisan felőrlődő Kaposvárnak ekkor az egyéni megoldások sem jöttek be. Nem hiába nézte a szünetben elsőrsorban a pályán töltött percek rovatot a statisztikában Carlos Frade, folyamatos rotációja igencsak megtérülni látszott a kevesebb játékost forgató ellenféllel szemben. Somogyi lenyomta Hendleint, Hobbs futtából triplát vágott, húsz lett közte! Kaposváron kilenccel kapott ki az Alba, az egymás elleni mérleg miatt szükség volt ennél nagyobb győzelemre, ami felé szerzett labdákkal robogott a csapat. Rádásul triplák terén is utolérte ellenfelét. Chism addig lökdösődött, míg csak megkapta ötödik hibáját. A végére rossz dobások és az Alba részéről az előny gond nélküli megtartása maradt, a Kaposvárhoz képest most jó helyzetben van a tabellán a Frade-csapat.

Carlos Frade, az Alba edzője: Végig nehéz mérkőzés volt nem, csak az első félidőben. Az első két negyedben túl sok könnyű kosarat engedtünk a Kaposvárnak. Rosszul védekeztünk, ellenfelünk rutinos játékosai pedig kihasználták a kínálkozó lehetőségeket. A második félidőre összeállt a védekezés, többet mozogtunk támadásban, de a végeredmény csalóka.

Fekete Ádám, a Kaposvár edzője: A második félidőben sokkal jobb volt az Alba Fehérvár, mint mi. Mondhatnám, hogy nem kedvezett nekünk ez a játékvezetői felfogás, de abszolút nem ez volt a probléma. Egyszerűen nem játszottunk csapatként, és ezt a hazaiak jól kihasználták.

Alba Fehérvár - Kaposvári KK 97-73 (24-22, 23-23, 26-17, 24-11)

Alba Fehérvár: Hobbs 21/9, Supola 9/3, Moore 21/6, Tóth N. 19/3, SOMOGYI 19 Csere: Szanati 3, Juhos -, Olah 6/6, Timkó -, Blaskovits -
Kaposvári KK: Hinnant 6, Fodor 7/3, Puljko 20/12, Hendlein 12, Chism 18/3 Csere: Drahos 3/3, Jancsikin 3/3, Horváth 2, Kovács -, Benke 2