Fölényes győzelem a Sóstói Stadionban – Négy gólt lőtt az FC Fehérvár

Ünnepélyes hangulatban kezdődött a Borsodi Liga 27. fordulójában az FC Fehérvár – Csőszer FC Tatabánya összecsapás, ugyanis a fehérvári csapat virággal köszöntötte a Vesta-City Line női NB1-es futsalbajnokság aranyérmes csapatát, Warvasovszky Tihamér polgármester és Gál László, az FC Fehérvár Kft. ügyvezetője pedig Horváth Ferencet a 250., Schwarcz Zoltánt a 200., Koller Ákost a 150. első osztályú mérkőzése alkalmából ajándékozta meg. FC Fehérvár – Csőszer FC Tatabánya 4-1 (2-1)

2006.05.13. 17:46 |

A mérkőzést is a fehérváriak kezdték jobban, mégis a Tatabánya szerzett vezetést. A 15. percben Horváth Gábor buktatta a tizenhatoson belül Tóth Zoltánt, a megítélt büntetőt pedig Vámosi Csaba értékesítette, helyzet nélkül szerzett előnyt a Csőszer. A találat után is a Vidi irányított, és a mezőnyfölényt gólokra váltotték a piros-kékek. A 24. percben Sitku Illés egyenlített, majd a 33.-ban egy szögletet követően Kuttor Attila bólintott a vendégkapuba, 2-1. A 39. percben mindkét csapat megfogyatkozott, Alumona és Rajnay vívtak ökölpárbajt, majd Balogh is bekapcsolódott a csete-patéba, melynek folyamodványaként Alumona és Balogh idő előtt mehettek zuhanyozni.

Fordulás után is a Csertői-csapat volt lendületben, az 53. percben Filó szerette volna kivezetni a labdát saját 16-osán kívülre, azonban véletlenül bokán rúgta Dvérit, így jöhetett a fehérvári 11-es! Csizmadia Csaba belőtte, így már 3-1 volt ide. A fehérvári szakvezető Dvérit és Csizmadiát is a Magyar Kupa-döntőre pihentette, a csereként beállt Bozics szögletét pedig Koller Ákos sodorta a Tatabánya kapujába a 77. percben. Az FC Fehérvár 4-1-es győzelmével továbbra is versenyben van a bajnoki címért, azonban Kuttorék most már csak a Vasas elleni Magyar Kupa-fináléra koncentrálnak, egészen szerda estig...

Borsodi Liga, 27. forduló

FC Fehérvár – Csőszer FC Tatabánya 4-1 (2-1)

Sóstói Stadion, 3500 néző
 Vezette: Fábián (Heibl, Vámos)

FCF: Tudor – Csizmadia (Fehér, 69.p.), Kuttor, Koller, Horváth G. (Vincze, 78.p.) – Lattenstein, Schwarcz, Farkas, Dvéri (Bozic, 60.p.) – Alumona, Sitku. Vezetőedző: Csertői Aurél

Tatabánya: Poleksic – Vati, Vámosi, Filó, Rajnay – Tóth, Balogh, Mile (Deme, 58.p.), Hajdú (Ngalle, 65.p.) – Márkus, Kouemaha (Ndjodo, 84.p.). Vezetőedző: Sisa Tibor

Gól: Sitku, 24.p., Kuttor, 33.p., Csizmadia, 53.p., Koller, 77.p. ill. Vámosi, 15.p.

Sárga lap: 3-2

Kiállítva: Alumona, Balogh a 39. percben