Fölényes győzelmet aratott az Alba Volán-FeVita az Interligában

A karácsonyi ünnepek előtt ünnepelni készült az Alba Volán-FeVita az Interliga soros fordulójában, amikor is az alapszakasz tabellájának harmadik helyén álló Slavija Ljubljanát látta vendégül. A mérkőzést megelőzően a Volán csapatkapitánya, Kangyal Balázs vehette át Kovalcsik Pétertől és Kovács Csabától a Gulliver Kupát, melyet kiemelkedő sportemberi magatartásáért kapott. Ocskay Gábort az Év Játékosa cím apropójául köszöntötte Floch Balázs, az Alba Volán SC elnöke és Gál Péter Pál, a Sportbizottság elnöke. A Volán a vártnál könnyebben gyűjtötte be a győzelemért járó három pontot. Alba Volán-FeVita - Slavija Ljubljana 6-2 (2-0, 3-0, 1-2)
2006.12.22. 21:13 |

A Volán játékosait az ünnepi percek láthatóan felpörgették, a Slavija hokisait viszont elaltatták, és ennek eredményeként a második percben Michal Stastny szerzett vezetést a hazai alakulatnak. Palovcik lövését követően a korong lecsorgott Ulcar kapusról, a remek ütemben érkező Stastny pedig ügyesen kanyarította a pakkot a hálóba. 1-0.
A vezető találat után is a fehérváriak játszottak fölényben, a szlovén csapat csak elvétve jutott el Budai kapujáig, de tulajdonképpen akkor sem jelentett igazán komoly veszélyt a hazai ketrecre. A lendületesen hokizó kék-fehérek aztán a 16. percben növelték fórjukat: Ocskay sarokból beküldött passzát követően Palkovics maradt üresen a Slavija kapuja előtt, és ha már így alakult, beköszönt, 2-0.
 A harmadban még Csibi és Zupanc bunyója is színesítette a programot, majd a középső játékrészben ismét jöhettek a gólok!

Igaz, a vendégek elszántan korcsolyáztak ki a második harmadra, de nem sokáig izzott a parázs a Slavija offenzíváiban, és az egyértelműen frissebben és jobban játszó Volán háromszor is elkeserítette a ljubljanai csapatot. A 34. percben Holéczy Roger váltott gólra egy emberelőnyt, majd 49 másodperccel később Palkovics bombázott Ulcar kapus hálójába, saját maga második, csapata negyedik gólját szerezve ezzel. A harmad hajrájában Palovcik és Csibi József bolondították meg a szlovén védelmet és a kapust is, sakk-matt helyzetig passzolgattak, és a játszadozás végén Csibi terelte a pakkot a gólvonal mögé, 5-0.

A záró harmadban a fehérvári lendület alábbhagyott, a vendégek pedig a kapuscsere után szépítettek. 44 másodperc telt el játékrész kezdő-bulija óta, amikor Kumar használt ki egy emberelőnyt. Az 49. percben tovább csökkent a két alakulat közötti különbség, Slamiar fonáklövését védte be Budai. A rendre aztán Michal Stastny ügyelt, az 51. percben keretbe foglalva a meccs történéseit, második góljával beállította a 6-2-es végeredményt. Az Alba Volán-FeVita győzelmével nagy lépést tett az alapszakasz-elsőség felé.

Alba Volán-FeVita – Slavija Ljubljana 6-2 (2-0, 3-0, 1-2)

Székesfehérvár, 800 néző
 Vezette: Halassy (Wolf, Abonyi)

AVF: Budai – Smidriak, Poznik, Vaszjunyin (1), Ocskay (2), Palkovics 2, Ondrejcik, Ennaffati, Csibi 1, Palovcik (2), Stastny 2, Kangyal (1), Svasznek, Rajz, Rehák, Majoross, Borostyán, Tőkési, Gröschl, Holéczy 1(ee), Kovács (1). Vezetőedző: Karel Dvorak

Slavija: Ulcar – Pavlin, lajevec, Zupanc, Bevk, Pesjak, Pavlic, Avgustincic, Stroper, Kontrec, Peruzzi, Kumar 1(ee), Markovic, Zupan, Slamiar 1, Burnik, Emersic, Angelovski, Henriksson, Misic(kapus). Vezetőedző: Matjaz Makhovec

Kiállítások: 10 + 10 perc fegyelmi ill. 16 perc