Fölényes Sapa Fehérvár győzelem a negyeddöntő első mérkőzésén

Hazai jégen kezdte meg EBEL- negyeddöntőjét a Sapa Fehérvár AV 19. A rájátszásba harmadik kiemeltként bejutó Volán ellenfele a Ljubljana volt. A továbbjutáshoz négy győzelemre lesz szüksége a Volánnak, amelyből az elsőt most meg is szerezte. A Sapa Fehérvár AV 19 hazai pályán magabiztosan, 7–2-re győzött az Olimpija Ljubljana ellen az osztrák jégkorongbajnokság EBEL negyeddöntőben, ezzel megszerezte első hazai győzelmét az EBEL rájátszások történetében.
Meccsösszefoglaló VIDEÓ a cikkben!
Sapa Fehérvár AV19-HDD Tilia Olimpija Ljubljana: 7-2 (2-0, 2-2, 3-0)
2012.02.19. 19:50 |
Hazai jégen kezdte meg EBEL-negyeddöntőjét a Sapa Fehérvár AV 19. A rájátszásba harmadik kiemeltként bejutó Volán ellenfele a Ljubljana volt. A továbbjutáshoz négy győzelemre lesz szüksége a Volánnak, amelyből az elsőt most meg is szerezte. A Sapa Fehérvár AV 19 hazai pályán magabiztosan, 7–2-re győzött az Olimpija Ljubljana ellen az osztrák jégkorongbajnokság EBEL rájátszásában, a negyeddöntő első mérkőzésén.

Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, 3500 néző, vezette: Fussi, Kellner, Hollenstein, Zehenthofer
Sapa Fehérvár AV19: Munro - Horváth, Durco, Sofron, Vas, Ladányi, Pratt, DaCosta, Mihály, Ryan, Klassen, Sille, Láda, Palkovics, Sikorcin, Kovács, Fekti, Hetényi, Benk, Johansson, Magosi
Vezetőedző: Kevin Primeau
HDD Tilia Olimpija Ljubljana: Lamoureux (Boh) - Fraser, Hotham, Pance Z., Taylor, Hughes, Groznik, Cole, Sachl, McBride, Verlic, Cvetek, Dervaric, Golicic, Music, Pance E., Vedlin, Ograjensek, Sefic
Vezetőedző: Hannu Jarvenpaa
Gólszerzők: Sofron (2), Mihály (2), Sikorcin, Ladányi, Johansson, illetve Taylor, Fraser

A tömött lelátók és a fergeteges hangulat is mutatta, hogy elérkezett a rájátszás semmihez nem hasonlítható hangulata, ahol minden meccs, minden gól, minden elvesztett korong számít. A Sapa Fehérvár AV19 csapata igazi erődemonstrációt tartott a mérkőzésen, de ahogy sokan elmondták a mérkőzés után a rájátszásban a gólarány már nem számít. A párharc állása 1-0, semmi több, Ljubljanában új fejezet kezdődik.