Fontos Albacomp-győzelem Pakson

Az elődöntő 4. mérkőzésén 74-67 arányban győzött az Albacomp férfi kosárlabdacsapata Pakson. A győzelemhez Spivey 18, Bencze 15, Fodor 13 ponttal járult hozzá. A mindent eldöntő 5. mérkőzést szombaton Székesfehérváron rendezik.

2004.05.12. 22:29 |

Tud-e győzni az Albacomp Pakson és a fehérváriak életben tudják-e tartani döntőbe jutási reményeiket? Ezek a kérdések foglalkoztatták a ma esti mérkőzés előtt a csapatért szurkolókat. Hiszen amennyiben a Paks győz, akkor az ALbacomp csak a bronzéremért játszhat.

Ennek megfelelően kezdtett a fehérvári gárda, és a mérkőzés elején megszerezték a vezetést, az első negyedet pedig 18-12 arányban nyerték. A második negyedben tovább növelte előnyét a vendég gárda, a félidőben 9 ponttal, 32-23-ra vezettek. A következő negyedben tíz pont fölé is nőtt az Albacomp előnye, végül ez a játékrész 16-16-os döntetlent hozott. A zárónegyedben próbált feljönni a Paks, de csak csökkenteni tudta hátrányát a hazai gárda és végül 7 ponttal, 74-67 arányban győzött az Albacomp. Spivey 18 ponttal, három triplával, Bencze 15, Fodor 13, Lapov 12 és Nyilas két triplával járult hozzá a roppant fontos győzelemhez. A hazaiaknál a két amerikai Davis (28) és Smith (16) emelkedett ki.

Az elődöntő 5. mérkőzését szombaton rendezik Székesfehérváron. A léletani előny, most a fehérváriaknál van.