Fontos pontok a Debrecen ellen - újra győzőtt a Vidi

Nejc Gradisar mindkét félidőben betalált, a Vidi harcos és eredményes játékkal fontos sikert aratott a debreceniek ellen az OTP Bank Liga 11. fordulójában, megszakítva hosszú negatív szériáját a bajnokságban. Fehérvár FC - Debreceni VSC 2-0 (1-0)
2024.10.26. 19:41 |

Fehérvár FC - Debreceni VSC 2-0 (1-0)

Pető Tamás vezetőedző a Dala – Simut, Huszti, Serafimov, Spandler, Holender – Katona, Csongvai, Bedi, Szabó B. – Gradisar tizenegyet küldte pályára a Debrecen elleni meccsen, ahol nagyon fontos volt mindkét csapat számára a győzelem, hiszen a Vidi és a Debrecen is hosszú, négymeccses vereségszéria után lépett pályára.

Az első félidő 36. percéig kellett várni az első gólra, amit a fehérvári szurkolók nagy örömére a Vidi szerzett. Katona Mátyás szögletét Nejc Gradisar a felső kapufa segítségével fejelte a hálóba öt méterről, nagy erővel. (1-0).

A második félidőre támadóbb szellemben jött ki a kényszerhelyzetben lévő DVSC, ami lehetőséget teremtett a Vidinek a zárt védekezére és a gyors kontrákra. Egy ilyen támadás után az 52. percben szép passzok után Holender Filip Szabó Bálintot ugratta ki, akinek lövését Megyeri Balázs tolta szögletre. Az 56. percben pedig már kétgólos lett a Vidi előnye, miután Csongvai Áron szerzett labdát a félpályánál, kiugratta Gradisart, aki a kapuig menetelt és belőtte második gólját (2-0).

A hátralevő időben újabb találat nem született, a Fehérvár FC megérdemelt és fontos három pontot szerzett.