Fontos győzelmet aratott a Cornexi Vácott

A Kiskunhalason elszenvedett csorba kiköszörülésére készült a Cornexi-Alcoa-Auto-Bahn női kézilabda csapata az NB1 12. fordulójában. A bajnokság második körének első összecsapásán a fehérváriak a Váci NKSE otthonában léptek pályára, s nem számíthattak könnyű mérkőzésre, hiszen már a bajnoki nyitányon is megszenvedett Vura József együttese a dunakanyari alakulattal szemben, akkor két góllal nyert a Cornexi, most magabiztos előnyüket is leadták Tápai Szabináék, de a végén némi szerencsével mégis nyerni tudtak. A Cornexi-Alcoa-Auto-Bahn a tabella negyedik helyéről várhatják a Dunaferr elleni rangadót. Váci NKSE - Cornexi-Alcoa-Auto-Bahn 27-28 (14-17)

2008.01.28. 21:30 |
 A Kiskunhalason elszenvedett csorba kiköszörülésére készült a Cornexi-Alcoa-Auto-Bahn női kézilabda csapata az NB1 12. fordulójában. A bajnokság második körének első összecsapásán a fehérváriak a Váci NKSE otthonában léptek pályára, s nem számíthattak könnyű mérkőzésre, hiszen már a bajnoki nyitányon is megszenvedett Vura József együttese a dunakanyari alakulattal szemben, akkor két góllal nyert a Cornexi.

A fehérváriaktól hiába hiányzott a műtét után lábadozó Szrnka Hotrenzia, hiába vállalta sérült vállal a játékot Tápai Szabina, vagy éppen a betegség gyengítette Kamper Olívia, villámrajtot vettek a vendégek. Az leső öt percben háromgólos előnyre tett szert a feketemezes Cornexi, majd a Vác is bemelegedett, és Veszeli vezérletével felzárkózott. A tabella negyedik helyére előrelépni vágyó Cornexi azonban nem engedte nagyon közel ellenfelét, s a félidő második felére már állandósítani tudta biztos előnyét, volt olyan pillanat, amikor már hat góllal vezettek Trishchukék. A szünetre 17-14-es fehérvári vezetésnél vonulhattak a csapatok, majd fordulás után sem változott a játék képe. A Cornexi kapujában a műtét után visszatérő Fekete Csilla jól védett, s támadásban is jól működött a gépezet, egy ideig. Az utolsó tíz percre feljavult a Vác játéka, emellett a fehérváriak heteseket is hibáztak, s igen szoros csata alakult ki a végére. A végső dudaszó előtt másfél perccel az addig szinte kapura sem lövő Szilágyi kiegyenlített, de Laima Bernataviciute az utolsó percben betalált, ismét a Cornexi hozva fórba. Így is volt esélye azonban az egyenlítésre a Vácnak, de Szilágyi Anett ziccerben kiejtette kezéből a labdát, s így a fehérváriak örülhettek nagyon fontos, 28-27-es győzelmüknek. A Cornexi-Alcoa-Auto-Bahn a tabella negyedik helyéről várhatja a Dunaferr elleni rangadót.

NBI, 12. forduló:

Váci NKSE – Cornexi-Alcoa 27-28 (14-17)

Vác, 600 néző
 Vezette: Jancsó, Marczinka

Vác: Juhász és Nábelek (kapusok), Veszeli 9 (2), Gertsmár 5, Bagócsi 4, Farkas 4, Orbán 2, Ábrahám 1, Simon 1, Szilágyi 1. Vezetőedző: Kenyeres József

Cornexi: Djeric és Fekete (kapusok), Trishchuk 7 (1), Balogh 5, Tápai 5 (1), Bernataviciute 4, Vijunaite 3, Lévai 2, Vaszari 2, Gordeyeva, Kamper, Mayer. Vezetőedző: Vura József.

Kiállítások: 6 perc; 10 perc
 Hétméteresek: 2/3 (Farkas hagyta ki); 2/5 (Bernataviciute egyet, Tápai kettőt hagyott ki)