Fontos győzelmet aratott parádés játékkal az Albacomp

Telt ház előtt léptek pályára a csapatok az ARÉV Sportcsarnokban. Az első két negyedben nem tudott elszakadni egymástól a két csapat, de a szünet után a mezőnyemberek ponterős és látványos játékával nagyszerű győzelmet aratott az Alba. Braniszlav Dzunics, az Albacomp edzője szerint "nagyon látványos meccset játszottunk, ehhez a látványhoz viszont kellett a másik csapat játéka is."
Albacomp - MJUS-Körmend 102-89 (22-25, 26-23, 27-19, 27-22)
2010.12.12. 08:50 |
Telt ház előtt léptek pályára a csapatok az ARÉV Sportcsarnokban. Az első két negyedben nem tudott elszakadni egymástól a két csapat, de a szünet után a mezőnyemberek ponterős és látványos játékával nagyszerű győzelmet aratott az Alba.

Õrzi régóta tartó veretlenségét a csapat, a közönség pedig, ahogy az ilyenkor lenni szokott, egyre nagyobb és egyre hangosabb. Tökéletes hangulatban zárult a rangadó, két jó csapatot ünnepelt saját tábora - de nem mindegy, hogy a fehérvári publikum a jó játék és az elismerésre méltó küzdőszellem mellett a győzelemnek is örülhetett. Nagy lendülettel kezdett az Albacomp, négy támadás is kellett a vendégeknek, mire rést találtak a hazai védelemben. A negyed felétől aztán egyre több hiba csúszott a fehérvári játékába, átvette a vezetést a Körmend. Az első játékrész vége 22-25 lett.

Nem hozott kevesebb izgalmat a második negyed sem. Perceken belül kiegyenlített az Alba, de nem tudott előnyt kovácsolni a szigorú védekezésből. Fej-fej mellett haladtak a csapatok. Hatalmas erőfeszítéseket kellett tenni mindkét oldalon egy-egy kosár megszerzéséért. A félidő eredménye 48-48 lett. A harmadik negyedet nyolc pontal nyerte a Fehérvár és a negyedik negyed első percei is az Albacompnak kedveztek. Gyors indítások, könnyű kosarak. A különbség tíz pont fölé nőtt. Az aréna felrobbant, amikor parádés játékkal uralni kezdte a játékot az Alba. Magabiztos végjátékkal és különbséggel nyert az Albacomp, begyűjtve egy nagyon értékes győzelmet. Az Albacomp sokadszor bizonyította, hogy bajnokesélyes.