Fontos mérkőzést bukott el a Cornexi-Alcoa-AutoBahn

A női kézilabda NB1 nyolcadik fordulójában négypontos összecsapásra készült a Cornexi-Alcoa-AutoBahn, hiszen a tabellán ötödik helyen álló fehérváriak a két ponttal többet gyűjtő negyedik, Debreceni VSC-Aquaticum együttesét fogadták. A Cornexi kezdett jobban, azonban a Debrecen hamar felvette a ritmust, sőt fordított is. Vura József együttese csak helyenként produkált lendületes kézilabdát, míg a Loki végig egységes csapatként működve játszott. Az első félidőben fej-fej mellett haladtak a csapatok, a szünetre azonban a vendégek négygólos előnyre tettek szert. CORNEXI-ALCOA-AUTO BAHN - DVSC-AQUATICUM 29–33 (15–19)

2007.10.27. 20:08 |

A Cornexinél fordulás után sem változott nagyon a játék képe, a kapusok nem tudtak érdemben hozzátenni a játékhoz, a végül tíz gólig jutó Tápai Szabina és az öt találatot jegyző Bernataviciute kiemelkedő teljesítménye pedig kevés volt az üdvösséghez. A találkozó vége előtt tíz perccel már hat góllal vezetett az Orbán és Szűcs vezérelte Debrecen, s a hajrában rákapcsoló fehérváriak csupán faragni tudtak hátrányukból. A Debrecen 33-29-es győzelmével ellépett riválisától.

CORNEXI-ALCOA-AUTO BAHN - DVSC-AQUATICUM 29–33 (15–19)

Székesfehérvár, 800 néző.
 Vezette: Dobrovits, Tájok

CORNEXI: Djerics – Balogh B. 3 (3), Vijunaite 2, BERNATAVICIUTE 5, Triscsuk 2, Vaszari 1, TÁPAI Sz. 10 (2). Cs: Fekete (kapus), Szrnka 4, Kamper 1, Kovács 1, Majer. Edző: Vura József

DVSC: Triffa – Micsics 1, Benyáts 3, ORBÁN 11 (3), SZABÓ V. 1, SZÛCS G. 9, Stuparicová 3. Cs: Vorozscova (kapus), LATAKAITÉ 2, Nikolic 2, Nagy I. 1, Hornyák, Csáki. Edző: Varga József

Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–2. 10. p.: 3–5. 15. p.: 7–7. 20. p.: 10–10. 25. p.: 13–13. 35. p.: 17–21. 45. p.: 21–26. 55. p.: 26–31

Kiállítások: 6, ill. 14 perc
 Hétméteresek: 5/5, ill. 4/3