Fontos siker a megyei derbin, már ötödik a táblázaton a Fehérvár KC

Győzött és előzött a Fehérvár KC a megyei rangadón. Tilinger Tamaráék főleg jó védekezésüknek köszönhetik a dunaújvárosi sikert, valamint az első félidei támadójátéknak. Az újabb két pontnak köszönhetően már ötödik helyen áll a csapat a női kézilabda NBI alapszakaszában, három fordulóval a zárás előtt.

2013.03.01. 21:42 |
Elsősorban jó védekezésének, és a remek kapusteljesítményének köszönhetően hozta el a két pontot Dunaújvárosból a Fehérvár KC. A meccs elején bár az első gólokat a hazaiak szerezték, a Tilingerék gyorsan átvették az irányítást, és 4-3-ra már a fehérvárnál volt az előny. Az első félidőben a kiváló támadó játék mellé párosuló védekezés eredményeképpen sikerült kilenc gólon tartani Ferlingéket. A szünetben 13-9-es előnyben volt az FKC. A második harminc perc elejét keményen meghúzta a Dunaújváros, vissza is jöttek mínusz egyre, ekkor sokáig nem zörren meg a hazai háló. Az FKC azonban összekapta magát, és megint meglépett néggyel. A folytatásban mindkét csapat többet hibázott, de Vaszariéknak mindig jókor volt helyén az eszük. Az utolsó néhány percben már lehetett látni ezen az estén a vendég drukkerek indulhattak haza boldogabban. Dunaújváros – Fehérvár KC 18-21. Győzelmével az FKC megelőzte a hét közben a Fraditól kikapó Kiskunhalast, így már ötödik a tabellán.

Horváth Bernadett: Jó meccset játszottunk, Szikora Melinda remekül védett, és összességében a védekezésünkre sem lehetett panasz, ez volt a kulcs. Na meg talán az, hogy a hazaiakat megleptük a mérkőzés elején a határozott fellépésünkkel. Nagyon örülök a győzelemnek, hiszen így már ötödikek vagyunk!

DUNAÚJVÁROSI KKA–FEHÉRVÁR KC 18–21 (9–13)
Dunaújváros, 600 néző. Vezette: Bóna, Miskei
DUNAÚJVÁROS: PISÁK –Bódi 1 (1), Gáspár, Sánta 1, Takács D. 2, FERLING 8, Berta 1. Csere: Gera 2, Takács F., Rádl 2, Kővári 1, Vadász. Edző: Mátéfi Eszter
FEHÉRVÁR KC: SZIKORA – Azari 3, SITI E. 2, TILINGER 4 (1), HORVÁTH B. 6, Triscsuk 3 (1), VASZARI 2. Csere: Emberovics 1. Edző: Pal Oldrup Jensen
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–1. 11. p.: 4–5. 20. p.: 5–10. 28. p.: 9–11. 37. p.: 13–14. 55. p.: 16–20