Fortuna elkerülte Fehérvárt

2-1es vereséget szenvedett a Videoton labdarúgócsapata az NB1. 15 fordulójában hazai pályán a Lombard Haladás ellen. A fehérváriak két 11-est kihagytak és három kapufát lőttek.

2003.11.22. 20:40 |

A székesfehérvári együttes legutóbb a 10. fordulóban győzött, akkor hazai pályán 2-0-ra nyert a Sopron ellen. Az ezt követő két döntetlen és két vereség után kellett volna a győzelem...
A Videotonnál Vochin, Schwartz és Magasföldi sérülés, míg Tóth Balázs eltiltás miatt nem léphetett pályára, így a székesfehérvári együttes a Tudor - Tereánszki-Tóth, Pantic, Ristic, Koller - Voicu, Szabó, Dvéri, Kóczián - Medved, Hercegfalvi összeállításban kezdte a találkozót.
Az első negyedórában mindkét csapat előtt adódott lehetőség, előbb Medved remek 14 m-es lővését védte Tóth, majd Tüske próbálkozásánál kellett Tudornak nyújtózkodnia. A 18. percben azonban már nem tudott védeni a fehérvári kapus, Kaj 14 m-ről a bal alsóba lőtt.
Három perccel később egyenlíthetett volna a Videoton, hiszen Szabót buktatták a 16-oson belül. A 11-st azonban Dvéri fölé rúgta. 5 perccel később Kóczián rúgott kapufát 20 méterről, sőt ugyanebben a percben Koller fejese a felső lécről pattan ki. A 35. percben egy jobboldali beadás után Medved lövését Tóth, a Haladás kapusa még védeni tudta, a kipattanót azonban Szabó Tibi vágta a vendégek kapujába. Már vártuk a félidő végét jelző sípszót, amikor Tüske forgolódott a 16-oson, majd lövése Tudor keze alatt csorgott a hálóba.
A második játékrész elején, a 6. percben ismét Szabó Tibor ellen szabálytalankodtak a 16-oson belül, amiért Saskőy játékvezető 11-st ítélt. Hercegfalvi büntetőjét Tóth tolta szögletre. Három perccel később Dvéri szabadrúgása a bal kapufáról pattant ki.
A mérkőzés hátralévő részében mindkét csapatnak voltak lehetőségei, de több gól már nem született a mérkőzésen, így a Haladás az egyetlen olyan együttes, amely 6 pontot tudott elvenni a Videotontól.
Következik a Balaton FC, amely vezeti a tabellát. A Videoton pedig nem túl jó előjelekkel látogat Siófokra pénteken.