Füstbe ment terv, cserben hagyott város - Knizse Gyula önkormányzati képviselő sajtótájékoztatója

 "A városvezetés felelőtlenül döntött a támogatási szerződés felmondásáról, hiszen a történelmi játszóparkkal közös sírba helyezte a makett város építésének és a nemzeti emlékhely kialakításának hosszú évek óta húzódó, de végre megoldódni látszó ügyét és elesett mintegy 2 milliárd forintnyi Európai Uniós támogatási forrástól." - mondta Knizse Gyula önkormányzati képviselő pénteken délelőtt a Vidámpark mellett tartott sajtótájékoztatóján.
2011.05.13. 12:24 |
 A Cser-Palkovics András polgármester vezette fideszes közgyűlési többség egyeztetés és előkészítés nélkül leállította az elmúlt évek turisztikai és városrendezési szempontból legjelentősebb székesfehérvári fejlesztési koncepcióját, a Királyi séta projektet.
 
 A városvezetés felelőtlenül döntött a támogatási szerződés felmondásáról, hiszen a történelmi játszóparkkal közös sírba helyezte a makett város építésének és a nemzeti emlékhely kialakításának hosszú évek óta húzódó, de végre megoldódni látszó ügyét és elesett mintegy 2 milliárd forintnyi Európai Uniós támogatási forrástól! Úri hóbortból búcsút intett az eddig a projektre költött több tíz millió forintnak és ezzel együtt lemondott a vidámpark területének fejlesztési tervéről is. Azt a fejlesztési tervet dobta ki az ablakon, melyet széleskörű egyeztetéssel, a lakók bevonásával alakított ki az elmúlt évek során az önkormányzat - amelynek egyébként már a választások előtt is Fideszes többsége volt, tehát a mostani kormányzó párt is részese volt a projekt továbbvitelének!- mondta el a témában megtartott sajtótájékoztatóján Knizse Gyula szocialista önkormányzati képviselő.
 Az a koncepció nem valósul most meg, amely nem csak egy európai színvonalú játszótér kialakítását tartalmazta, hanem jelentősen csökkentette volna a vidámpark és környékének parkolási gondjait, a közvilágítás felújításával biztonságosabbá és nyugodtabbá tehette volna a Szedreskerten és az Ybl lakótelepen élő fehérváriak életét, amely minőségi pihenőteret adott volna a környéken és az egész városban élő idős embereknek.
 
 Az egykor szebb napokat látott vidámpark és környéke hosszú évek óta méltatlan állapotban várja sorsának jobbra fordulását – most ismét hiába! Pedig 2005-ben Székesfehérvár közgyűlése végre döntött arról, hogy a terület 1/3-át értékesíti és az így befolyt pénzből rendezi a területet és annak környezetét. 2006-ban a város a terület fejlesztését bevonta az ún. Királyi séta projektbe. A döntés ésszerű volt, jól járt vele Székesfehérvár, hiszen a területre szánt 300 millió forint így felszabadult, azt más fejlesztésekre lehetett költeni, míg a Királyi séta projekt keretén belül 600 millió forintos beruházást lehetett végrehajtani a területen mindössze 10%-os önrész mellett. Vagyis a városnak együttesen mindössze 60 millió forintjába került volna a Vidámpark területének és a Rózsaligetnek a mintegy 600 millió forint értékű fejlesztése és felújítása!
 
 A mondvacsinált indokokra hivatkozó közgyűlési döntés után – amelynek hátterében nyilvánvalóan az áll, hogy a Fidesz nem szeretné a szocialistákhoz fűződő projektet folytatni - kíváncsian várjuk, Cser-Palkovics András és a Fidesz miként kívánja vonzó turisztikai célponttá tenni városunkat? Miként kívánják rendezni a nemzeti emlékhely sorsát? Szerepel-e terveik között gyermekeink számára egészséges és biztonságos, európai szintű köztéri játéklehetőségek biztosítása? Miként kívánnak az idősebb generáció és a székesfehérvári családok részére emberhez méltó, színvonalas pihenőparkot kialakítani a város szívében? Mindezt milyen forrásból, mennyiért és vajon mikor?