Galamb és kisállat kiállítást rendeznek a Volán sportcsarnokban

Az Alba Regia Galamb és Kisállat- tenyésztő Egyesület idén is megrendezi a hagyományos galamb és kisállat kiállítást, amelyen 60 fajta kisállat, több mint 600 példánya lesz látható. Január 9-én és január 10-én a Volán Sportcsarnokban felállított kiállítási ketrecekben 32 fajta galambot, 8 fajta baromfit, 10 fajta nyulat és 18 fajta díszmadarat láthatnak az érdeklődők.
2016.01.07. 10:39 |
Az Alba Regia Galamb és Kisállattenyésztő Egyesület idén is megrendezi a hagyományos galamb és kisállat kiállítást, amelyen 60 fajta kisállat, több mint 600 példánya lesz látható. Január 9-én és január 10-én a Volán Sportcsarnokban felállított kiállítási ketrecekben 32 fajta galambot, 8 fajta baromfit, 10 fajta nyulat és 18 fajta díszmadarat láthatnak az érdeklődők.
Az Alba Regia Galamb- és Kisállattenyésztő Egyesület elnökéről készített portrénkat ITT olvashatja!
Szűcs Antal, a V-061 Alba Regia Galamb - és Kisállattenyésztő Egyesület elnöke szerint a kisállatnemesítés egy művészeti ága az életnek, mert a tenyésztők élő anyaggal, a madarak genetikáján keresztül tudnak újabb és újabb variációkat összehozni és szélesíteni azt a palettát, amivel már most is rendelkezik a földkerekség. A legutolsó adatok szerint több mint 3000 fajta galamb létezik, több száz baromfi és nyúlfajta van.
Szűcs Antal szólt a magyar óriásnyulakról is, amelynek szintén van fehérvári vonatkozása, hiszen városunk egykori jegyzője, Dr. Viniczay László az egyik kitenyésztője. A Felsővárosban élő Dr. Viniczay László 1925 és 1945 között volt Székesfehérvár jegyzője és a Szegeden élő zenetanárral, Major Ákossal közösen tenyésztette ki a fajtát.
1982 óta minden évben megrendezi galamb kiállítását az V-061 Alba Regia Galamb - és Kisállattenyésztő Egyesület. A kiállítás az évek során kibővült a díszbaromfik és a nyulak bemutatásával, az idei évtől pedig díszmadár tenyésztők is lesznek. Legnagyobb számban a galambok vannak, köztük a városunk nevét viselő székesfehérvári bukógalamb. A fajta szinte valamennyi szín - és rajzváltozatát bemutatják a fajtaklub tenyésztői. 
"Becsülendő az a munka, amit az egyesület tagjai végeznek. Az elmúlt évek tapasztalatai azt mutatják, hogy sok érdeklődő van erre a kiállításra, Bízom benne, hogy az idei évben is így lesz, egyúttal szeretném megköszönni az egyesületnek, hogy idén is vállalták a kiállítás megrendezését." - mondta el a kiállítás kapcsán Mészáros Attila, az 5. számú választókörzet önkormányzati képviselője. 
Bárány István, a Székesfehérvári és Erdélyi Bukógalambokat Tenyésztők Fajtaklubjának elnöke arra hívta fel a figyelmet, hogy a világháborús megemlékezések kapcsán érdemes arra is emlékeznünk, hogy postagalambok is teljesítettek szolgálatot a frontvonalon és nagy segítséget jelentettek az embereknek a nehéz időkben. Bárány István elmondta, hogy a galambtenyésztés, nyúltenyésztés komoly hagyományokkal rendelkezett Székesfehérváron. Városunk büszkesége, a székesfehérvári bukógalamb ma már világszerte ismert, első írásbeli említése 1925-re datálható. Legutóbb tavaly novemberben, a franciaországi Metzben mutatkozott be a fajta, az Európa Kiállításon 47 egyedes kollekcióval eredményesen és színvonalasan tudott szerepelni, köszönhetően a tenyésztők erkölcsi és anyagi hozzáállásának és Székesfehérvár Megyei Jogú Város segítségének.
A kiállítás szombaton 8-00-18.00 óra között, vasárnap 8.00-14.00 óra között tart nyitva a Volán Sportcsarnokban. Iskolás csoportokat január 8-án, pénteken is tudnak fogadni 8.00-tól 16.00 óráig előzetes bejelentkezés alapján, melyet a +36 30 28 99 286-os számon lehet megtenni Szűcs Antalnál. A seregszemle tavaly csaknem kétezer látogatót vonzott, idén legalább ekkora sikerre számítanak a szervezők.