-
Alba Regia Kamarazene Verseny
Gálahangversennyel és díjkiosztóval zárult a XVI. Országos „Alba Regia” Kamarazene Verseny. A Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI által háromévente megrendezett esemény idei megmérettetésén 45 zeneiskola 75 kamaracsoportja lépett színpadra. A zsűri értékelése alapján három kategóriában első, második és harmadik helyezést, valamint különdíjakat adtak át a vasárnapi koncerten.
2025.04.13. -
Virágvasárnapi barkaszentelés
Virágvasárnappal kezdetét vette a nagyhét, amely Jézus szenvedésén és kereszthalálán keresztül a feltámadásának ünnepére, húsvétra vezet. Ezen a napon Jézus Jeruzsálembe való bevonulásáról emlékezik meg az egyház. Székesfehérváron, a Szent Anna kápolna előtt végezték a barkaszentelés szertartását, majd az ünnepi szentmisét Spányi Antal, megyés püspök celebrálta a Bazilikában.
2025.04.13. -
Középpontban Széchenyi
Folytatódott a Gróf Széchenyi István életművét és hagyatékát feldolgozó Kodolányi Szabadegyetem. Ezúttal A szabadságharc után - Széchenyi Döblingben címmel tartott előadást Csorba László történész.
2025.04.11. -
A magyar költészet napja
Április 11, a magyar költészet napja. Ennek alkalmából számos program várja az irodalomkedvelőket Székesfehérváron is.
2025.04.10.
Gálaműsorral és díjátadóval zárult a Szenior Ki-mit-tud?

Gálaműsorral, díjátadóval, a fellépőknek és a szervezőknek szóló hatalmas tapssal ért véget az idei Szenior Ki-mit-tud? rendezvénysorozata.
A mintegy három évtizedes múlttal rendelkező esemény célja a vármegyében élő nyugdíjasok megszólítása, számukra találkozási és közösségépítő lehetőségek biztosítása. A képző-, ipar- és népművészeti kategóriában bármely tárgyalkotó művészeti ágat képviselő alkotással lehetett nevezni, a felhívásra többek között fafaragások, olajfestmények, kevert technikás festmények, horgolt munkák, szőttesek érkeztek. A közel negyven jelentkező ötven pályamunkáját a zsűri: Szolnoki Szabolcs festőművész, Tóthné Albrecht Anikó textilműves és Kovács Loránd Olivér, a Szent István Király Múzeum szakmai igazgatója bronz, ezüst, arany és kiemelt arany minősítésekkel díjazta. Az alkotásokból rendezett kiállítás november 6-ig ingyenesen látogatható az SZKKK Fürdő sori épületében.
Az előadóművészeti kategóriában több mint 40 produkcióval neveztek a szépkorúak. Volt ének, vers, tánc, prózai és hangszeres előadás egyéni és csoportos felállásban egyaránt. Fantasztikus előadásokat láthatott a közönség az október eleji két bemutatónapon. A produkciókat szakmai zsűri értékelte és díjazta. A legjobb előadásokból állt össze a gálaműsor, amelyet vasárnap délután rendeztek meg a Táncházban. A megjelenteket Horváth Miklós Csaba, Székesfehérvár alpolgármestere köszöntötte, és örömét fejezte ki, hogy a járványidőszakot követően, évről évre érzékelhetően többen jelentkeznek a megmérettetésre, élnek ezzel a lehetőséggel és megmutatják tehetségüket. Készülnek, tanulnak, akár együtt, akár egyénileg, és a produkciók színvonalát jól jelzi, hogy az idei évben a zsűri 17 kiemelt arany, 9 arany és 5 ezüst minősítést adhatott át. Arra kérte a résztvevőket és a nézőket egyaránt, vigyék jó hírét a rendezvénynek, és minél többen térjenek vissza a következő évben is.
A köszöntőt követően kiderült, ki lett az idei év fődíjasa. Az abszolút első helyezett kiválasztásánál sok szempontot figyelembe vett a Berki Lilla népdalénekes, népzene-pedagógus, Kuna Károly Jászai Mari-díjas színművész és Rovó Tamás koreográfus, táncművész alkotta zsűri: számított a produkció minősége, sikeressége és mennyisége is, hiszen az idei évben az Ercsiből érkezett Eötvös József Nyugdíjas Klub tagjai bizonyították, egy csapaton belül mennyi színes egyéniség található. A fődíjat jelentő serleget Igaz Krisztina, az SZKKK szakmai vezetője, a Rotary Klub által felajánlott 50 ezer forintos különdíjat pedig Lengyel Kornél elnök adta át.
A gálaműsor a Derűs Dalosok produkciójával indult, majd Nagy Bálint katonadalokat, Tenke Eszter népballadát énekelt. Nagy Éva vidám táncos produkcióval lépett fel, a Klein Kati-Suhajda Attila Duó instrumentálisan adott elő slágereket, Szabóné Miklós Eszter verset mondott, míg a fődíjas Ercsi Eötvös József Nyugdíjasklub újra bemutatta a Pletykás asszonyok című produkciót. Rábaközi táncokat vitt az eseményre a Köfém Nyugdíjasklub Férfi Tánckara, német népdalokat az Ezerjó Német Dalkör, modern tánccal érkezett az Ercsi Eötvös József Nyugdíjasklub Tevékeny Nők Tánccsoportja. Tréfás népdalokat énekelt a Köfém Nyugdíjasklub Férfikórusa, Ármai Erika prózát mondott. A műsorszámok között adták át a különdíjakat, amelyeket Ármai Erika, a Klein Kati-Suhajda Attila Duó és Nagy Éva vehetett át. A gálaműsort Gabrovits Pál a közönséggel és a fellépőkkel közösen énekelt operettslágerekkel zárta.