-
Adventi koncert a Bazilikában
A harmincadik Adventi Koncertjére készül a Székesfehérvár Helyőrségi Zenekar, amelyet 2024. november 29-én,19:00 órai kezdettel rendeznek a Szent István Székesegyházban. A Székesfehérvár Helyőrségi Zenekar mellett közreműködik a Nemzeti Férfikar, a Kodály Zoltán Általános Iskola Gyermekkara, Füredi Nikolett, Fehér Adrienn, Rezsnyák Róbert és Tóth Marcell - zongorán. Vezényel: Ruff Tamás őrnagy, a MH Nagysándor József 51. Híradó- és Vezetésbiztosító Dandár Székesfehérvár Helyőrségi Zenekar karmestere.
2024.11.15. -
Vukovárra emlékeznek
A Székesfehérvári Horvát Nemzetiségi Önkormányzat együttműködve a Közép-európai Többnemzeti Hadosztály-parancsnoksággal, Vukovár elestének 33. évfordulóján emlékmisére hívja az emlékezni vágyókat november15-én pénteken 10.30-kor a Szent Imre templomba.
2024.11.15. -
Kadétok a színházban
A honvédelem jegyében látta vendégül a Vörösmarty Színház a katonai hivatást választó fiatalokat. Az esten a jövő honvédei a 12 dühös ember előadást tekinthették meg.
2024.11.15. -
Rendhagyó irodalomóra
Az érettségire való felkészítés a célja annak az új sorozatnak, amely a Vörösmarty Mihály Könyvtárban indult el. Elsők között Dragomán György író mesélt a kortárs irodalomról.
2024.11.15.
Garai Géza szabadegyetem számos tudományos érdekességgel Fehérváron
Dr. Tóth Mihály professor január 30-i előadásával indul az Óbudai Egyetem Alba Regia Egyetemi Központja szervezésében a TIT Fejér Megyei Egyesületével együttműködve létrehozott tudományos ismeretterjesztő előadássorozat. A szabadegyetem az idei évben Garai Géza, a Videoton egykori legendás fejlesztőmérnöke nevét viseli. Lesz informatika verseny, regionális roadshow, LEGO nap, tehetségnap, innovációs kiállítás, Magyarok a Marson, TDK tábor és a programsorozat keretében ismét megrendezésre kerül a múlt évben nagy népszerűségnek örvendő kutatók éjszakája is
2013.01.24. 16:49 |
Dr. Tóth Mihály professor emeritus január 30-i előadásával indul az Óbudai Egyetem Alba Regia Egyetemi Központja (AREK) szervezésében a TIT Fejér Megyei Egyesületével együttműködve létrehozott tudományos ismeretterjesztő előadássorozat. A szabadegyetem az idei évben Garai Géza, a Videoton egykori legendás fejlesztőmérnöke nevét viseli. Az AREK Kandó Kálmán termében tartandó előadásokra szívesen várnak minden kedves érdeklődőt, akit kicsit is vonz a fizika, informatika, csillagászat és a tudományos világ.
Az Óbudai Egyetem székesfehérvári intézménye (AREK) nagy összegű támogatást nyert a TÁMOP- 4.2.3-12/1/KONV-2012-0039 pályázat keretében, melynek célja az egyetem tudományos eredményeinek megismertetése, a tudományos életforma népszerűsítése, műszaki-, informatikai-, természettudományos fejlesztések elismertségének javítása, utánpótlás biztosítása a kiemelt területeken, valamint a tudományos ismeretek hatékony átadása a célközönség felé. A cél elérése érdekében az egyetem számtalan tudománynépszerűsítő rendezvényt szervez, csak néhány példát említve: informatika verseny, regionális roadshow, LEGO nap, tehetségnap, innovációs kiállítás, Magyarok a Marson, TDK tábor és a programsorozat keretében ismét megrendezésre kerül a múlt évben nagy népszerűségnek örvendő kutatók éjszakája is.
A programsorozat részét képezi a szabadegyetem is, melyet minden évben a tudomány és az informatika világában tevékenykedő, híres, nagy szakmai múlttal rendelkező személyről neveznek el. A Garai Géza Szabadegyetem azzal a céllal született meg, hogy egyszerre népszerű, a publikum számára érthető nyelven, ugyanakkor tudományos igényű, újdonságokkal tarkított, korszerű előadások keretében, neves előadók mutassák be világunk és a tudományos élet legidőszerűbb kérdéseit a hallgatóság számára.
Az előadók nagy szakmai múlttal rendelkező, országosan és nemzetközileg elismert oktatók, kutatók, akik az elkövetkező két évben beszámolnak többek között az intelligens otthonokról, távoli szupernóvákról, a csillagászat technikájáról, bolygószondák műszaki feladatairól és még számtalan érdekes témáról, és az azokat érintő kérdésekről a fizika, informatika, csillagászat világából.
A most meghirdetett sorozat 12 részből áll, de utána újabb sorozatok várhatók. Az elkövetkezendő két évben 6-6 előadásra kerül sor, melynek az AREK központi épülete ad otthont. Az előadások ingyenesen látogathatóak, de minden esetben regisztrációhoz kötöttek, melyre az előadások folyamán kerül sor. Az előadások pontos témáját, helyét és idejét - az erre kialakított honlapon, melynek elérhetősége a következő: http://arek.uni-obuda.hu/tamop/- minden érdeklődő nyomon követheti.