-
Szerdán nyílik a kiállítás
Március 12-én, szerdán délután nyílik meg a Szent István Király Múzeumban az a különleges kiállítás, amely a Kincsesbányán talált, páratlanul értékes ezüstkincsleletet mutatja be. Mint ismert, a közel 800 darab ezüstérmét és egyéb kincseket régészek és helyi civilek fedezték fel egy elfeledett várban tavaly év végén. Az azóta restaurált tárgyakat egy hónapon át ingyenesen lehet megnézni a Rendházban.
2025.03.11. -
Fillérből érték
Kovács Adrienn Zsuzsanna és Wéber Andrea alkotók kiállítása március 12-én, szerdán nyílik az Aranybulla Könyvtárban. A tárlatot 17 órakor Bokros Judit író, újságíró nyitja meg. Közreműködik a Vasvári Pál Gimnázium Boró&Bogi duója.
2025.03.11. -
Élet-képek
Szünderné Havasi Erzsébet és Hackfelner Ferenc, a Kisfaludi Művészkör korábbi és jelenlegi vezetőjének alkotásaiból nyílt közös kiállítás a Kisfaludi Közösségi Házban.
2025.03.10. -
Legendás nők a Moskovszky Gyűjteményben
Legendás nők történetei, sorsai elevenedtek meg a Moskovszky Gyűjtemény tárlatvezetésén. A Hetedhét Játékmúzeumban nőnaphoz kapcsolódóan szervezték meg az eseményt.
2025.03.10.
Generációk, sorsok, történelem A Szabad Színház októberi műsorán

Negyvenedik előadásához érkezik október 4-én a Pánik, avagy a férfiak az idegösszeomlás szélén című fekete komédia. A pénteken 19 órakor kezdődő nagyvárosi történetben három erős férfi, a tervezőgrafikus, Max (Balogh Mihály), a mérnök, Leó (Kovács Máté) és a televíziós műsorvezető, Joni (Szabó Miklós Bence) agyonstresszelt hétköznapjai jelennek meg.
Október 9-én, szerdán A szent család életébe pillanthatunk be.
Schwajda György művének főhőse egy szeretetre éhes, esendő öregasszony (Törsök Márta), aki nemcsak kiszolgáltatott és szerencsétlen teremtés, de egy szörnyeteg is: pokollá teszi a környezete életét, pletykál és intrikál. Négy gyereket (Magony Imre, Szabó Miklós Bence, Parrag Dóra, Horváth Gergő) nevelt föl, és egyedül maradva foggal-körömmel harcol a szeretetükért. Az abszurd komédia, amely a családtagok közötti „játékokról” szól, 19 órakor kezdődik.
Korunk felborult szakmai értékrendszeréről és az emberek közötti kapcsolatokról mesél a Szabad Színház társulata Mesteremberek című előadásában. Október 11-én, pénteken 19 órától Cseh Kata, Staudt Ágnes, Kovács Máté, Balogh Mihály, Szabó Miklós Bence, Szabó Miklós, Barn Levente/Szabó-Takács Zétény főszereplésével igazi helyzetkomikumokra épített katasztrófaszínházi élményt láthat, aki elmegy az Igézőbe.
Urbán Péter kortárs író A három Erdődi című 1956-os témájú kamaradarabját október 17-én, csütörtökön 19 órakor mutatja be a Szabad Színház társulata, Nagy Judit rendezésében. A szerző egy családon belül három generáció személyes és összefonódó történetében láttatja egy egész nemzet sorstragédiáját.
A hónapot Borbély László-Nagy Judit darabjával, Az átokkal zárja a Szabad Színház társulata, akik 10+1 kikötői képben, 10 év távlatában jelenítenek meg sorsokat, életeket, generációs kérdéseket. Az előadás október 30-án, szerdán 19 órakor kezdődik.
A korlátozott férőhelyek miatt az előzetes foglalás erősen ajánlott az előadásokra.
Jegyfoglalás az Igéző facebook oldalán messenger üzenetben, vagy az igezo2014@gmail.com címen, illetve a 06-30-6960526-os telefonszámon lehetséges.