-
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15. -
Fiatal Vállalkozók Hete
A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.
2024.11.15. -
Négymilliárdból épült új üzem
Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.
2024.11.04.
Genius Loci Díjat kapott a tehetségek támogatásáért Simon István egyéni vállalkozó
A cég nemcsak az egyetemi hallgatóknak, hanem szakgimnáziumi diákoknak is biztosít gyakorlati helyet. A Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége idén negyedik alkalommal ismerte el azokat a vállalkozásokat, melyek társadalmi felelősségvállalási programjukban kiemelten kezelik a tehetséggondozást.
A Simon cégnek, és személyesen Simon Istvánnak meghatározó szerepe volt a duális képzési forma bevezetésében. Elsők között kötötte meg az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karával a duális képzésre az együttműködést, de a felsőoktatáson kívül a szakképzés gyakorlati támogatása is fontos a cég számára. A hallgatók és tanulók képzésére speciális mentorprogramot dolgoztak ki. Simon István és munkatársai szívügyüknek tekintik a magasan kvalifikált, gyakorlati tapasztalatokkal rendelkező szakemberek képzését, és személyesen is sokat tesznek a technológiai fejlesztés mellett az emberi erőforrások képzése területén.
A közép-dunántúli régióban elsőként Simon István egyéni vállalkozó vehette át az elismerést.
Mészáros Attila alpolgármester köszöntőjében kiemelte, hogy a vállalat ezer szállal kötődik a Székesfehérvárhoz.
Simon István és vállalkozása 2013-tól vesz részt az oktatási intézményekkel karöltve az utánpótlás kinevelésében. A diákok számára előnyös, hogy már a tanulmányi éveik alatt is ismerkedhetnek a munka világával, a cég pedig a modern ismereteket ad át nekik, azaz, tanulmányaik befejezésével olyan kész szakemberekké válnak, akik ismerik a gyártási folyamatokat és a gyártóberendezéseket is.
A duális képzésről szóló együttműködési megállapodást még 2015-ben írták alá az Óbudai Egyetemmel. Az eddig végzett diákok közül többeknek konkrét állást is biztosított a cég, és az idén végzettek közül is soknak tesznek állásajánlatot.
A vállalkozást Simon István egyszemélyes cégként alapította 1985-ben. A cég azóta is töretlenül fejlődik, ma már mintegy négyszáz munkavállalót foglalkoztat.
Az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karának egyik legrégebbi duális partnere a Simon vállalat és Györök György dékán szerint az oktatási intézmény és a cég között a kapcsolat rendkívül gyümölcsöző.