Gólgazdag, emlékezetes meccset játszott a Volán Bécsben

Fordulatokban és gólokban gazdag, sokáig emlékezetes találkozót hozott a Vienna Capitals és a Sapa Fehérvár AV19 vasárnap esti összecsapása. A mieink több ízben is vezettek, végül büntetőkkel a hazaiaké lett a két pont, de a Sapa Fehérvár AV19 is gazdagodott egy ponttal.
Vienna Capitals - Sapa Fehérvár AV19 6-5 büntetőkkel (2-2, 2-2, 1-1, 1-0)
2011.10.10. 08:21 |

Kiválóan kezdett a 300 szurkolója által támogatott Sapa Fehérvár, Sofron révén már a 4. percben megszereztük a vezetést: Vas kínálta meg tökéletes átadással a kaputól nyolc méterre helyezkedő Sofit, aki nem hibázott (0-1). Ez némileg felébresztette a hazaiakat, így végül nem is volt meglepő, hogy a fiatal Gunnarsson emberelőnyben megszerezte élete első EBEL-gólját, kiegyenlítve az állást (1-1). Az érdekesen alakuló meccsen Vas kék vonalas tökéletesen pontos bombája révén újra nálunk volt az előny (1-2), ám csak három percig, ekkor Fortier, ismét fórban, remek egyéni alakítás végén egalizált (2-2).

A középső felvonást sok hibával kezdték a felek, elrontott átadások nehezítették eleinte a támadásépítést. Kisvártatva azonban elkezdtek kialakulni a gólhelyzetek mindkét kapu előtt. Hazai részről Ofner (emberelőnyben) és Gunnarsson volt ismét eredményes, míg kék-fehér részről Sikorcin egy szép korongszerzésből kibontakozó kontra után, valamint - Johansson kipattanója után - Ryan mattolta Divist (4-4).

Az utolsó játékrészben is folytatódott az élvezetes jégkorongozás és a gólgyártás. Bő egy percen belül Nageler és - egy kapushiba nyomán - Ladányi is megzörgette a hálókat (5-5), így fokozódtak az izgalmak. A meccs hosszabbításba torkollott, amely alatt a Capitals elpuskázott egy emberelőnyt, Horváth András pedig a kapuvasat találta telibe. Következtek a büntetők - ezekből a sárga-feketék jöttek ki jobban, így övék lett a bónuszpont.