Gólokkal és győzelemmel búcsúzott az FC Fehérvár 2006-tól

Kéthavi fizetéssel a „zsebben”, valamivel jobb kedvvel készülődtek az FC Fehérvár labdarúgói a Borsodi Liga 17. fordulójára, és már a Sopron FC elleni találkozó előtt ünnepeltek. A Vidi csapatkapitányát, Kuttor Attilát 500. NB1-es mérkőzése alakalmából köszöntötték a játékosok, a klub vezetői, a szakmai stáb és a szurkolók, „Kutya” egy 500-as számmal ellátott Bernáthegyi kutyakölyköt kapott ajándékba. 2006 utolsó bajnoki mérkőzését gólokban gazdag, és szépségdíjas találatokkal zárta az FC Fehérvár, mely együttes így a tabella ötödik helyéről várhatja a tavaszi folytatást. FC Fehérvár - FC Sopron 3-1 (2-0)

2006.12.10. 19:16 |

Nem sokkal később, aztán a mérkőzés közben is ujjonghattak a fehérváriak, hiszen az agilisabb kezdésnek köszönhetően a 10. percben Sitku Illés szerzett vezetést a Vidinek. Jusuf Dajic remek centerezését váltotta gólra az idén már tizedik találatát jegyző Sitku. A gól után is a hazaiak irányítottak, a Sopron képtelen volt újítani, csupán Szabó Tibor lövése jelezte, hogy azért a vendégeknek is lesz mit a tejbe aprítaniuk 2006 utolsó összecsapásán. Talán ezt érezték a piros-kékek is, és Mario Bozic kapufája után jobbnak látta növelni a hazai előnyt. A 18. percben lendületesen elhúzott a baloldalon, majd miután észrevette, hogy Rabóczky kinn áll a kapujából, remekbeszabott mozdulattal tekerte el a labdát a ketrec bal oldalába, 2-0, káprázatos találat. A Csertői Aurél irányította Sopron ezután kapott lendületre, és két kapufával veszélyeztetett, előbb Bagoly fejese érte a felsőlécet, majd Horváth András durrantotta telibe a keresztlécet. Még a félidő zárása előtt Cigan fejelt mellé és Szabó Tibor lövését védte Sebők, de a játékrészt Terjék kísérlete zárta.

Fordulás után ismét a fehérváriak irányítottak, Terjék és Dajic kapu mellé helyezett labdáját követően ismét rezdült a vendégek hálója. Az 55. percben egy labdaszerzést követően Terjék Lajos iramodott meg a kapu felé, és harmadik kísérlete már eredményre vezetett, Rabóczky kapust is kicselezve gurított a hálóba, háromra növelve a hazai találatok számát. A Vidi megnyugtató előnye birtokában sem állt vissza őrizni az eredményt, Julinho, Csizmadia, Horváth Ferenc is célba vette a soproni kaput. A 78. percben Sitku kacérkodott a gólszerzéssel, azonban öt méterről megeresztett labdája a kapu fölé szállt, az ellentámadásból pedig szépített a vendégcsapat. Feczesin lövését védte Sebők, majd a visszapattanó labdát már a gólvonal mögé kotorta a fiatal csatár, 3-1. A mérkőzés hajrájában ismét a hazaiaknak volt lehetőségük a gólszerzésre, de az eredmény már nem változott. Az FC Fehérvár győzelmével megerősítette pozícióját a tabellán, és az ötödik helyről várhatja a tavaszi folytatást.

FC Fehérvár – Sopron FC 3-1 (2-0)

Sóstói Stadion, 1000 néző
 Vezette: Bognár (Kiss, Szalai)

FCF: Sebők – Csizmadia, Kocsis, Kuttor, Mohl – Bozic, Julinho, Lattenstein (Györök, 86.p.), Dajic (Nagy D., 60.p.) – Terjék (Horváth F., 66.p.), Sitku. Vezetőedző: Marijan Vlak

Sopron: Rabóczky – Radu, Bagoly, Sifter, Munteanu (Lázár a szünetben) – Horváth A., Szabó, Demjén (Ianc, 56.p.) – Cigan, Birtalan (Sira, 23.p.), Feczesin. Vezetőedző: Csertői Aurél

Gól: Sitku (10.p.), Bozic (18.p.), Terjék (55.p.), ill. Feczesin (78.p.)
 Sárgalapok: 3-1
 Szögletarány: 3-8