Gólzápor a Sóstón - Hetet rúgott az FC Fehérvár

A kötelező győzelem terhe mellett lépett pályára az FC Fehérvár a Soproni Liga hatodik fordulójában, hiszen a szárnyra kapó Vidi az eddig még pontot sem szerző Tatabányát fogadta. Az edzőváltás nem motiválta eléggé a vendégeket, csupán a 39. percig tudtak ellenállni a fehérvári rohamoknak. Pedig a piros-kékek már a 21. percben vezethettek volna. A 16-oson belül Kriston buktatta Mario Bozicot, a megítélt büntetőt azonban a sértett kihagyta, a kapu mellé helyezett. A félidő hajrájában aztán Vayer és Perez rugdalózásának eredményeként a mexikói csatárt kiállította a bíró, s az emberelőnyt két perc múlva már gólra is váltotta Marijan Vlak alakulata. FC Fehérvár – Tatabánya 7-0 (1-0)
2007.08.25. 22:20 |
 A kötelező győzelem terhe mellett lépett pályára az FC Fehérvár a Soproni Liga hatodik fordulójában, hiszen a szárnyra kapó Vidi az eddig még pontot sem szerző Tatabányát fogadta. Az edzőváltás nem motiválta eléggé a vendégeket, csupán a 39. percig tudtak ellenállni a fehérvári rohamoknak.

Pedig a piros-kékek már a 21. percben vezethettek volna. A 16-oson belül Kriston buktatta Mario Bozicot, a megítélt büntetőt azonban a sértett kihagyta, a kapu mellé helyezett. A félidő hajrájában aztán Vayer és Perez rugdalózásának eredményeként a mexikói csatárt kiállította a bíró, s az emberelőnyt két perc múlva már gólra is váltotta Marijan Vlak alakulata. Simek jobboldali beadását követően Jusuf Dajic kotorta két lépésről a hálóba.
Fordulás után egyenlíthetett volna a Tatabánya, Horváth Gábor a büntetőterületen belül lökte fel Kozakot, 11-es! A büntetőt Filó végezte el, de lövését bravúrral hárította az addig dolog nélkül szemlélődő Sebők Zsolt. A folytatásban a hazaiak arra törekedtek, hogy emberelőnyüket mégtöbb találattal használják ki, s az utolsó félórában gólparádét rendeztek. A 60. percben Vayer Gábor fordult le a védőkről, kicselezte a kimozduló Poleksic kapust is, majd éles szögből a hálóba gurított, 2-0.
 Három perccel később Simek végezhetett el szögletet a jobb oldalről, Vayerhez passzolt, aki Farkas Balázs elé gurította a labdát, s a középpályás 20 méterről jobbal bombagólt ragasztott a hálóba.
 A középkezdés után Farkas Balázs rögtön előkészítőként jeleskedett: mesterien ívelte a labdát a 30 méterrel előrébb helyezkedő Simek Péter elé, aki faképnél hagyva őrzőjét 15 méterről jobb külsővel lőtte a labdát a rövidsarokba, 4-0.
 És még nem volt vége. A 65. percben, tehát egy perccel Simek találata után Sitku lábáról pattant a labda Jusuf Dajic elé, aki a kapust megelőzve lőtt a kapu bal oldalába, ezzel második gólját szerezve a meccsen.
5-0 után jöttek a cserék, érkezett Dvéri és Nagy Dani, s továbbra sem lankadt a Fehérvár. A hajrában tovább növelte előnyét a Vidi. A 86. percben Nagy robogott el a bal oldalon, az alapvonalról Sitkuhoz gurított, aki Dvéri Zsoltnak készítette le a labdát, s Drazsé hat méterről védhetetlenül vágta azt a léc alá, 6-0.
 Slusszpoénként Dvéri jobbról hajszálpontosan csavarta középre a labdát, mely Sitku Illést találta meg, a csatár 15 méterről bólintotta a játékszert a bal sarokba. Az FC Fehérvár 7-0-ás, megsemmisítő diadalával folytatja három fordulóval ezelőtt kezdett menetelését.

FC Fehérvár – Tatabánya 7-0 (1-0)

Sóstói Stadion, 1500 néző
 Vezette: Veizer (Deutsch, Kiss)

FCF: Sebők – Kocsis (Fehér, 30.), Koller, Horváth G., Mohl – Simek, Bozic, Farkas, Vayer (Nagy D., 72.) – Dajic (Dvéri, 68.), Sitku. Vezetőedző: Marian Vlak

Tatabánya: Poleksic – Pastva, Farkas V., Filó, Németh – Kriston (Ferenczi, 65.), Ughy, Weisz, Hajdú – Perez, Kozak. Vezetőedző: Borbély László

Gól: Dajic (39., 65.), Vayer (60.), Farkas(63.), Simek (64.), Dvéri (86.), Sitku (88.)