Gólzáporos FC Fehérvár-vereség a Ligakupában

A labdarúgó Ligakupa ötödik fordulójában az FC Fehérvár az Újpest vendégeként lépett pályára. A találkozó első félidejében a Vidi szerzett vezetést, sőt két találatra növelte előnyét, a meccs végén azonban a szünetben szárnyra kapó lilák örülhettek. Az Újpest a második játékrészben fordított, s az utolsó percben lőtt fehérvári szépítő gól sem volt elegendő a pontszerzésre. A továbbjutás szempontjából fontos összecsapáson az Újpest 4-3-ra nyert Marijan Vlak együttese ellen. Újpest – FC Fehérvár 4-3 (0-2)

2007.10.03. 12:16 |

A 22. percben a Fehérvár együttese jutott előnyhöz. Dajic lépett ki az elmélázó Vermes mellett, majd Dombai kapujába juttatta a labdát. A folytatásban továbbra is a lila-fehérek diktálták az iramot, újabb találatot azonban ismét a vendégcsapat szerzett. A 45. percben Disztl volt eredményes, s ezzel már kettő volt a fehérváriak előnye.
 Fordulás után előbb Sándor passzát követően Foxi bombázott a vendégek kapujába az 50. percben, majd bő tíz perc múlva Dourandi fejese kötött ki a hálóban, 2-2.
 Az egyenlítés ellenére sem állt le az Újpest, amely a 66. percben már a vezető találatot is megszerezte. Ekkor Tisza váltotta gólra a Kovács Zoltán által kiharcolt szabadrúgást.
 Hét perccel a rendes játékidő vége előtt pedig Kovács Zoltán gólja biztosította be a hazaiak győzelmét.
 Dajic ugyan a hosszabbításban szépített, pontot már nem tudott menteni az FC Fehérvár.
 Pénteken a két együttes ismét találkozik egymással, akkor a Sóstói Stadionban randevúznak a Soproni Liga 11. fordulójának nyitányán.

Újpest FC–FC Fehérvár 4-3
 (Foxi 50., Dourandi 63., Tisza 66. Kovács Z. 83. ill. Dajic 22., 91., Disztl 45.)