-
Hazajönni Fehérvárra
Az ÖKK Podcast adventi történetében a tősgyökeres, fehérvári vasutascsaládból származó Kiss Imrét ismerhetik meg. A tornatanárnak készülő fiatalember a MÁV Előre (később Locomotiv) SC tehetséges és sikeres sportolója volt, ám az élet másfelé sodorta.
2024.12.21. -
3 technikumunk a TOP 100-ban
A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal és Oktatási Hivatal közhiteles adatai alapján a napokban megjelent a 2025-ös 100 legjobb magyarországi technikum rangsora, amit idén a Mandiner hozott nyilvánosságra. A Székesfehérvári SzC Széchenyi István Műszaki Technikuma a 100-as lista 30. helyét foglalja el.
2024.12.20. -
Ünnepség az Adventi Udvarban
A Püspöki Palota udvarán hagyományosan meggyújtották az adventi koszorú negyedik gyertyáját, amely a szeretet fényét szimbolizálja.
2024.12.23. -
Kézműves vásár a Jancsárkertben
Az utolsó ajándékok beszerzése mellett lehetőség volt a legkisebbeknek kézműveskedni, és minden látogatót megvendégeltek egy bögre teával, kávéval, süteménnyel.
2024.12.23.
Gondosóra – segítség az időseknek Fehérváron is
A Gondosóra program egy Magyarország Kormánya által elindított, ingyenesen igénybe vehető, 65 év felett alanyi jogon hozzáférhető jóléti szolgáltatás, amelynek célja, hogy az otthon élő idősek szükség esetén egyetlen gombnyomással jelezni tudják segítségkérési szándékukat.
A Gondosóra program egy 0–24 órás diszpécserszolgálat és a kontaktszemélyek (családtag, szomszéd, barát, vagy akár opcionálisan szociális gondozó) bevonásával működő, Európában egyedülálló program. Mérföldkőnek és jelentős támogatásnak számít az idősgondozás területén: nagy segítséget jelent nemcsak azoknak, akik használják az eszközt, hanem biztonságot és megnyugvást nyújt a felhasználó családjának, szeretteinek, hozzátartozóinak is, tudva, hogy a segítség és a biztonság egy gombnyomásra elérhető.
Segítségkérés esetén a felhasználó hosszan megnyomja a készülékén található főgombot, ekkor az eszköz jelzést küld a diszpécserközpont felé. A diszpécserközpont felveszi a kapcsolatot a felhasználóval, értékeli a helyzetet. Olyan esetekben, amikor sürgős, személyes beavatkozás nem szükséges, elsődlegesen a képzett diszpécserek próbálnak segíteni a jelzőeszközön keresztül a felmerülő problémák megoldásában. Abban az esetben, amikor szükséges a személyes beavatkozás (pszichés, mentális probléma, segítségkérés ügyintézéshez, higiéniás szükséglet, fizikai segítségnyújtás kérése stb.) a diszpécser értesíti a megadott kontaktszemélyt. Amikor sürgős beavatkozás szükséges (elesés, baleset, rosszullét), a diszpécser – a kontaktszemély értesítése mellett – közvetlenül intézkedhet, akár a sürgősségi segélyszolgálat bevonásával.
Róth Péter sajtótájékoztatóján felidézte: „Székesfehérvár polgármestere még a tavalyi ősz folyamán fordult a fehérváriakhoz, hogy minél többen éljenek ezzel a lehetőséggel. Ezt követően – mivel az internetes regisztráció (www.gondosora.hu) többeknek akadályokba ütközött – sokan fordultak technikai segítségért a Városházához. Dr. Cser-Palkovics András felkérésére több önkormányzati képviselő segítette és segíti a regisztrációt az idősek számára, sőt civil szervezetek is részt vettek és vesznek az akcióban.”
Így a Fiatal Családosok Klubja Székesfehérvár Alapítvány (FICSAK), az Ifjúság a Jövő Családjaiért Kulturális Egyesület (ICSKE), a Palotavárosiak a Palotavárosért Szociális Egyesület (PAPSZE) és az Alapítvány a Székesfehérvári Fogyasztóvédelemért önkéntesei nyújtanak segítséget az időskorúaknak a Gondosóra-regisztrációban, melyet Róth Péter alpolgármester külön megköszönt. A Gondosórát a továbbiakban is lehet igényelni, melyhez – hasonlóan az eddigiekhez – a fenti civil szervezetek önkéntesei szívesen nyújtanak segítséget.