-
Alba Regia Kamarazene Verseny
Gálahangversennyel és díjkiosztóval zárult a XVI. Országos „Alba Regia” Kamarazene Verseny. A Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI által háromévente megrendezett esemény idei megmérettetésén 45 zeneiskola 75 kamaracsoportja lépett színpadra. A zsűri értékelése alapján három kategóriában első, második és harmadik helyezést, valamint különdíjakat adtak át a vasárnapi koncerten.
2025.04.13. -
Tavaszünnep Gorsiumban
Császári bevonulás, gladiátorjáték, ókori színházi előadás is várja május 3-án és 4-én a Gorsium Régészeti Park látogatóit, akik Floralia ünnepébe cseppenhetnek bele ezen a hétvégén. A különleges időutazás résztvevői elmerülhetnek az ókori Pannónia vásári forgatagában is.
2025.04.13. -
Középpontban Széchenyi
Folytatódott a Gróf Széchenyi István életművét és hagyatékát feldolgozó Kodolányi Szabadegyetem. Ezúttal A szabadságharc után - Széchenyi Döblingben címmel tartott előadást Csorba László történész.
2025.04.11. -
A magyar költészet napja
Április 11, a magyar költészet napja. Ennek alkalmából számos program várja az irodalomkedvelőket Székesfehérváron is.
2025.04.10.
Gorsiumos diákok alkotásai az István Király suliban

Az István Király Általános Iskola és a Gorsium Gimnázium, Szakgimnázium és Technikum együttműködésének egyik eredménye, hogy évek óta több tanuló folytatja tanulmányait középiskolában gorsiumosként.
Ezt szeretnék minden évben ösztönözni azzal is, hogy a diákok alkotásait egy kiállításon is bemutatva még jobban invitálják a rajzolni, fotózni, táncolni, zenélni vágyókat művészeti ambícióik folytatására, kiteljesítésére a középiskolában.
Az ünnepélyes keretek között megnyílt tárlat ötletesen betölti az István iskola közösségi tereit. Az alkotásokat Handl Szabolcs, a Gorsium Gimnázium, Szakgimnázium és Technikum igazgatója ajánlotta az aulát megtöltő kisdiákok figyelmébe. A házigazdák nevében Krählingné Kovács Tünde igazgató mondott beszédet, az István Király Általános Iskola tanulói pedig műsorral köszönték meg a középiskolás kiállítók munkáit.
A diáktárlat összeállításakor a minőség mellett a válogatás fő szempontja az volt, hogy minél többen megmutathassák tehetségüket. A fotó, a grafika és a rajz-festés témái között klasszikus tanulmányok és kicsit elvontabb, konceptuális művek is megtalálhatóak. A kiállított munkák válogatásánál a másik fő szempont az volt, hogy minden bemutatott kép kisebb gyermekek számára is érthető, feldolgozható legyen, így ők közelebb kerülhetnek a képzőművészethez – ezzel bemutatva a szakirány azon lehetőségeit, amelyek egy életen át hivatásként vagy hobbiként elkísérhetik őket és sok örömet nyújthatnak számukra.