-
Téli tárlat a Pelikánban
November 22-én pénteken 18 órától tartják az idei Téli tárlat megnyitóját a Pelikán Galériában. A Szent István Király Múzeum és a Székesfehérvári Művészek Társasága által szervezett kiállítást Domány Adél művészettörténész nyitja meg.
2024.11.21. -
Irodalmi verseny
„Ragyafestés”, kétballábas futás, „kutyagumiszedés” és legfőképpen sok nevetés várt a Móra Ferenc Könyvkiadó és a Hétvezér Általános Iskola által szerevezett irodalmi vetélkedő diákjaira, akik a vármegye minden részéből érkeztek a csütörtöki versenyre. A gyerekek Réz András filmesztétával, a Lukrécia papucsai című gyermekregény írójával is megismerkedhettek.
2024.11.21. -
Büchner a magyar színpadon
Büchner a magyar színpadon címmel nyílt színháztörténeti kiállítás a Pelikán Fészekben. A tárlat Georg Büchner német drámaíró magyar nyelvű előadásaiból válogat, és egészen jövő év áprilisáig látható.
2024.11.21. -
Farkas Ferenc bérlet
A Vörösmary Színházban megkezdődtek a Farkas Ferenc bérletsorozat előadásai. Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar és Petrus Bölöni Sándor csellóművész estjén Wagner, Dohnányi és Schumann művei csendültek fel.
2024.11.19.
Gorsiumos diákok alkotásai az István Király suliban
Az István Király Általános Iskola és a Gorsium Gimnázium, Szakgimnázium és Technikum együttműködésének egyik eredménye, hogy évek óta több tanuló folytatja tanulmányait középiskolában gorsiumosként.
Ezt szeretnék minden évben ösztönözni azzal is, hogy a diákok alkotásait egy kiállításon is bemutatva még jobban invitálják a rajzolni, fotózni, táncolni, zenélni vágyókat művészeti ambícióik folytatására, kiteljesítésére a középiskolában.
Az ünnepélyes keretek között megnyílt tárlat ötletesen betölti az István iskola közösségi tereit. Az alkotásokat Handl Szabolcs, a Gorsium Gimnázium, Szakgimnázium és Technikum igazgatója ajánlotta az aulát megtöltő kisdiákok figyelmébe. A házigazdák nevében Krählingné Kovács Tünde igazgató mondott beszédet, az István Király Általános Iskola tanulói pedig műsorral köszönték meg a középiskolás kiállítók munkáit.
A diáktárlat összeállításakor a minőség mellett a válogatás fő szempontja az volt, hogy minél többen megmutathassák tehetségüket. A fotó, a grafika és a rajz-festés témái között klasszikus tanulmányok és kicsit elvontabb, konceptuális művek is megtalálhatóak. A kiállított munkák válogatásánál a másik fő szempont az volt, hogy minden bemutatott kép kisebb gyermekek számára is érthető, feldolgozható legyen, így ők közelebb kerülhetnek a képzőművészethez – ezzel bemutatva a szakirány azon lehetőségeit, amelyek egy életen át hivatásként vagy hobbiként elkísérhetik őket és sok örömet nyújthatnak számukra.