-
Kölcsönzés a Sí-bankból
A Székesfehérvári Városi Sí-Bank tájékoztatja a Székesfehérváriakat, hogy minden érdeklődő, kedvezményes áron bérelhet snowboardot és sífelszerelést. A síbank a Vasvári Pál Általános Iskolában található és hétköznapokon 17:00 és 20:00 között tart nyitva.
2024.11.21. -
8 között a röplabdás lányok
Három mérkőzést rendeztek szerdán a női Magyar Kupa nyolcaddöntőiben. A MÁV Előre Foxconn lányai három szettben győztek a DVTK ellen és magabiztosan jutottak tovább a legjobb nyolc közé. DVTK ONGROPACK – MÁV ELőre Foxconn 0:3 (-14, -23, -20)
2024.11.21. -
A megyei döntőbe jutás a tét
Megrendezték a 2024/25-ös tanév Úszás Diákolimpiájának városi fordulóját. A Csitáry G. Emil Uszodában a megyei döntőbe jutásért versenyeztek a gyerekek.
2024.11.19. -
10 éve hunyt el Rajz Attila
10 évvel ezelőtt, tragikus hirtelenséggel hunyt el az Alba Volán SC sokszoros válogatott, magyar bajnok támadója, Rajz Attila. Halálának évfordulóján gyertyagyújtással és emlékmeccsel tisztelegtek az egykori jégkorongos előtt családja, barátai és csapattársai.
2024.11.18.
Gyász: elhunyt Nagy Gábor, az Alba Regia SC korábbi elnöke
Nagy Gábor játékosként is fehérvári volt, a katonaság időszakát leszámítva az Alba Regia csapatát erősítette. Szó szerint, hiszen kiváló játékának köszönhette, hogy bevonulásakor a kor hazai első számú, európai mércével is erős csapata, a Honvéd számított rá. Az ott töltött két év után visszatért és meghatározó tagja volt az első és másodosztályban is szereplő Albának.
Játékos pályafutása után pedig előbb edzőként, majd hamarosan már elnökként vezette a kosarasokat, illetve a klub többi szakosztályát. Szíve persze főleg a kosárlabdához húzta, és fokozatosan felépítette a "szerethető" kiscsapatból az ellenfelek által is irigyelt, tisztelt és félt ellenfelet, a kilencvenes évek végétől itthon uralkodó Albacompot. Ehhez kellett szerencsés találkozása Minárovits Jánossal, akit ő csábított támogatóként a csapathoz. Az Albacomp Nagy Gábor irányása idején zsinórban háromszor nyert bajnokságot, kétszer kupát, miközben válogatott játékosok sora és azóta is emblematikus légiósok játszottak Fehérváron.
Felépítette a szakosztályt, a régi kosarasokkal, később sikeres vállalkozókkal tartva a kapcsolatot, őket folyamatosan támogatónak megnyerve igazi "kosárcsaládot" alakított ki. Ennek vezetése, menedzselése volt Nagy Gábor vezetői életműve, amely mai napig meghatározza a székesfehérvári kosárlabda helyét a sportág hazai élvonalában. Olyan vezető volt, aki valóban minden percében a csapatának élt: aki ismerte, tudja, minden egyes edzést figyelemmel követett, szinte semmi nem történhetett pályán, öltözőben, csapat körül, amire ne figyelt volna oda.
Az országos szövetségben és a ligában is töltött be vezető szerepet, de soha nem szakadt el Fehérvártól. A város sportéletének meghatározó tagjaként a sportbizottság tagja is volt. Vezetői stílusa, határozottsága állandó védjegye volt, az Alba felemelkedésével párhuzamosan ezt sokan tisztelték és kritizálták is - nagyobb dícséretet, mint az ellenfelek irigysége aligha kaphatott volna a fehérvári kosárlabda "örökös elnöke".
Aki persze nem volt örökösen az, tíz éve nyugdíjba vonult. Utána is rendszeresen feltűnt a csarnokban, a meccseken, véleményét elmondta, utódainak is iránymutatást adott, ha kérték. Súlyos betegsége miatt az utóbbi időben már ritkán láttuk, most pedig együtt gyászolja családjával a fehérvári kosárlabda-közösség, a magyar kosárlabda és a város. Az Alba Regia SC korábbi elnökének munkásságát Székesfehérvár Önkormányzata 2013-ban, Pro Civitate városi kitüntetéssel ismerte el. Pótolhatatlan veszteség érte a fehérvári sportot!